Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Zajedalci

Zajedalci

Pozdravljeni.
Na vaš se obračam z mogoče malo nenavadnim vprašanjem, vendar mi stvar ne da miru.
2 dni nazaj sva bila s fantom v stiku z 2 pasjima mladičkoma in njuno mamico, imela sva ju v naročju, jih božala itd… lastnike sva samo bežno poznala..po tem si nekaj ur nisva umila rok, ker sva šla naprej kolesarit.. danes sem od prijateljice izvedela, da je bil 1 izmed psičkov že oddan in da se je veterinarka zgražala nad njihovo “zanemarjenostjo”, dobil je zdravilo proti zajedavcem, po tem naj bi kuža odvajal kepe glist ..zaskrbljena sem, saj sta v podobnem stanju verjetno tudi njegova bratca, imela sta zelo napete trebuščke… brala sem, da se lahko okužba prenese tudi na človeka ob tesnem stiku z živaljo, lahko poteka brez simptomov, čez več let pa se lahko pojavijo ciste s paraziti na raznih organih… zanima me, ali bi bilo smisleno, da bi s fantom oba preventivno naredila kuro z Vermox tbl?

Za odgovor se že vnaprej najlepše zavaljujem.

lp, A.

Zdravo, večina teh parazitov se prenaša z rokami v usta in ne preko kože. Večina njih tudi ni nevarna človeku. Zdaj smo pa tam, da je nekdo rekel da je nekdo rekel…, z vermoxom si ne boste naredili škode

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za tako hiter odgovor. Saj to je, ker ne vem ali sva se slučajno kaj dotikala ust (nevede) preden sva si roke umila..
Po kateri shemi pa bi Vermox jemala, da bi bil v takem slučaju najbolj učinkovit?
Planirava tudi nosečnost, zato ne zanima, ali ga je varno jemati že pred zanositvijo? Lahko ta cikel normalno delava na tem?

Še enkrat najlepša hvala vam vašo pomoč.

Lp

Sem naceloma proti jemanju zdravil za hipotetične okužbe, kadar to seveda ni v medicinskih smernicah. V nosečnosti še toliko bolj. V začetku nosečnosti je po dokumentaciji zdravila, vermox kontraindiciran (nedovoljen)
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close