Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Boleča trtica.

Boleča trtica.

Pozdravljeni,

Na vas se obračam, ker v tem trenutku ne vem več kam naj se obrnem.

Stara sem 24 let, brez predhodnih podobnih težav. 3 tedne nazaj me je po spolnem odnosu, ki je bil brez kakšnih posebnosti začela boleti trtica.. Naslednje jutro je bolečina postala hujša. Nisem se mogla prepogniti, vsedet ali vležati. Sredi službe sem se odločila da ne morem več trpeti bolečin in odšla na urgentni center, ker je bolecina bila huda kot da je prišlo do kakšne poškodbe trtice.

Ker me je bilo neznansko sram povedati kdaj se je bolečina začela sem rekla da sem rahlo padla. Slikali so mi trtico, ki je bila brez znakov poškodbe, dali so mi protibolečinske tablete in sla sem domov.

Minili so 3 tedni, mene pa še vedno boli trtica. Če sedim dlje kot pol ure bolecina postane neznosna. Boli če napnem mišice riti, boli ko se vlezim, boli ko se vsedim. Ko ležim na hrbtu je v predelu trtice občutek napetosti.. Kot da nekaj pritiska na trtico oz. okrog nje. Z samim odvajanjem blata nimam nikakršnih problemov.

Trenutno zaradi korona virusa moja osebna zdravnica ne sprejema pacientov. Po telefonu mi je medicinska sestra moje zdravnice predlagala da obiščem urgentni center, vendar tam pravijo da to ni urgentno in da ne pregledujejo takih poškodb.

Zanima me kam naj se obrnem, ali je mogoče da gre za kaj nevarnega? Samega udarca v trtico ubistvu ni bilo..

Lepo prosim za nasvet in najlepša hvala.
Lep pozdrav.

Zdravo, ko začne boleti trtica, zaboga ne neha in lahko boli mesece, tri tedne ni še nič. Razboli se lahko tudi samo od sedenja na trdem stolu in nanjo niti ni treba pasti. Pogosto boli po porodih recimo. Zakaj bi se razbolela ravno od seksa sicer ne vem, sramotnega v tem pa ni nič, vsaj meni se zdi to precej normalno početje. Prinseksu imam v mislih to, kar razumemo kot normalen seks, če imate v mislih kaj takega, česar moja domišljija ni zajela in bi utegnilo razboleti trtico, pa napisite 🙂
Lep dan

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close