Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolecine v prsih 14 letnika

Bolecine v prsih 14 letnika

Moj otrok, ki je star 14 let ima bolecine v prsih, ki se pojavijo takrat, ko z roko pritisne na prstni koš ali ob nenadnih gibih predvsem zgornjega dela telesa(npr. Smejanje). Zanima me in zaskrblen sem kaj bi to lahko bilo. Prosim za vaše mnenje.

Zdravo Fantič, bolečine, kakršne opisujete, največkrat izvirajo iz stene prsnega koša oz so kostno mišične in torej nenevarne. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani dr. Rebolj
Moje vprašanje se sicer ne nanaša na zgornje, pa vas vseeno vprašam tukaj, da ne odpiram nove teme. Mene zanima vaše mnenje glede bolečine, ki se mi pojavlja zadnji mesec. Bolečina izvira na hrbtni do vmesni strani na levi strani reber, se pravi pod rebri. Bolečina se pojavi če telo zarotiram v levo ali desno stran, zadnje čase pa tudi če sem popolnoma izravnan ob globjem vdihu. Zadnji 2 noči nisem spal, saj nisem ob ležanju našel pozicije da me nebi bolelo, čez dan med gibanjem je ob normalni hoji, sedenju vse ok…ko pa naredim kakšen gib v levo, desno ali globok vdih, pa zaboli. Ker si rad najdem kakšne navidezne bolezni, me skrbi, da negre za kakšen tumor na ledvici ali karkoli podobnega, ki bi se pač dotikalo reber ob določenih gibih. Drugače sem razen psiholoških težav ( anksioza ), zdrav, oz nimam nekih pretiranih težav.

Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem. Lp, Denis

nova
Uredništvo priporoča

Zdravo Debis, upam, da je v času čaka ja na odgovor že minilo. Spominja najbolj na skeletno bolečino in ne na težave z notranjimi organi. Če pa trajano še vesno, je čas da se ovlasite na pregled. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close