Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina MRI izvid pinealna cista

MRI izvid pinealna cista

Spoštovani,

na samoplačniškem MRIju, ki sem ga opravila zaradi kroničnih migren, ki se niso odzvale na protibolečinske terapije razen “delno” na Amyzol (AD)…. sem pravkar prejela na mail sicer “Izvid v mejah normalnega BP” ampak je v zapisu omenjeno 2 drobni cisti (do 2mm) na pinealni žlezi, ki je normalno velika. (piše, da je klinično nepomembno). 4 leta nazaj na MRIju teh cist niso zaznali, no vsaj takrat ni pisalo nič na izvidu, da bi bile kje kake ciste.

Menite, da ciste niso povezane s hudimi glavoboli in migrenami, je možno da obstaja kakšna povezava? Je to res dokaj “normalen” izvid, zanima me še vaše mnenje, če je to kaj zaskrbljujočega – vsekakor pa se bom pogovorila še s svojim nevrologom na kontrolnem pregledu, stara sem 26 let.

Hvala LP!

Zdravo, ne omenjeni spremembi res niata povezani z glavoboli in gre za slučajno najdbo
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Zahvaljujem se vam za hiter odgovor. Slučajno sem izbrskala na 24ur in slovenskih novicah članka kjer so slovenci za dve punci zbirali denar ravno za operacijo pinealne ciste v Nemčiji (sicer dosti večjih dimenzij kot moja cista…) pa me zanima kaj vi pravite na to?

Je to potem bolj izjema kot redna praksa pri tovrstnih cistah? Je zelo majhna možnost, da zrastejo do te mere, da bi zahtevale poseg – kajti možno zgleda da je, da vseeno lahko povzročajo hude nevrološke motnje.

Lepo vas pozdravljam in se vam zahvaljujem za vašo pomoč!

nova
Uredništvo priporoča

Te ciste niso eksotika in niso redke, praviloma ne povzročajo težav, za kaj so zbirali denar pa ne vem in iz medijev večinoma izveš le malo okoliščin
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
Objava čaka odobritev

New Report

Close