Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Neboleča bulica pod pazduho

Neboleča bulica pod pazduho

Pozdravljeni,

stara sem 32 let in pred dobrim tednom sem pod levo pazduho zatipala bulico, ki je na dotik popolnoma neboleča, se mi pa zdi na dotik kar velika (v velikosti fizolčka). Zatipala sem jo zato, ker sem imela občutek, kot da bi me nekaj pod pazduho motilo, »mi bilo odveč«, pojavil pa se je tudi občasni občutek trganja pod pazduho. Ker sem se zelo ustrašila, sem takoj naslednji dan poklicala sestro, da bi se naročila pri zdravnici, ta pa je naredila kar veliko paniko, da je to nujna zadeva in da naj pridem kar v zdravstveni dom, da me bo vzela brez naročanja. Prišla sem do zdravnice (ki je nadomeščala mojo dolgo odsotno zdravnico), me pogledala in rekla, da se vidi, da imam obe bezgavki pod pazduho rahlo povečani (sicer pod desno pazduho jaz tega ne zatipam), a da se ji to ne zdi nič nenavadno in da se naj čez 14 dni oglasim nazaj, ko bo prisotna moja zdravnica, v primeru, če bom bezgavko še vedno tipala ali da bi se ta v tem času povečala. Ni me poslala naprej na kakšno preiskavo, niti osnovnih preiskav krvi mi ni opravila, z obrazložitvijo, da sem bila v referenčni ambulanti 8 mesecev nazaj in da me ne bo matrala glede na to, da se sicer počutim v redu. Povedala sem ji tudi za spremembo, ki sem jo zaznala v zadnjem mesecu: imela sem »čuden« menstrualni cikel, v drugi polovici cikla sem imela rjav izcedek, kakšen dan pomešan s krvjo, menstruacija je sicer zamujala par dni (a pri meni je to običajno), v vsem tem času pred menstruacijo sem imela zelo bolečo levo dojko in tudi občutek trganja pod pazduho (takrat se nisem tipala, zato tudi ne vem, če je bila takrat bezgavka že povečana). Naj omenim še to, da imam že leta na levi dojki neko cisto, ki je po mnenju ginekologinje, ki je nazadnje pred pol leta pregledala obe dojki, nekaj običajnega, torej nič skrb zbujajočega. Ta cista se s ciklom spreminja in jo v prvi polovici cikla ne zaznam ali je le komaj zaznavna, tokrat pa sem jo v prvem tednu cikla lahko močno zaznala. To sem zdravnici na pregledu prejšnji teden tudi omenila, a je zgolj komentirala, da bi me bilo mogoče smiselno napotiti na Center za bolezni dojk, a da dajmo še malo počakati z napotnico.

Vem, da ne bi smela razmišljati o najhujšem možnem scenariju, a si ne morem pomagati in me trenutno stanje zelo močno skrbi. Mnenje zdravnice je, da naj počakamo 14 dni, mene pa vseeno zanima ali je to običajen postopek ali me upravičeno skrbi? A je opisano stanje res nekaj kar me ne bi smelo skrbeti in delam nepotrebno paniko ali bi me morala zdravnica že sedaj poslati na pregled dalje?

Iskrena hvala za vaš čas in že vnaprej hvala za odgovor.

Bezgavke imamo zato, da se povecajo, ko je treba. To ni nobena bolezen ali karkoli, zato so sploh tam, to je njihova služba. To je lahko tudi zaradi drobne ranice na roki, ob nohtih ali česa, kar sploh ni vidno navzven. Ravnanje zdravnice je korektno, ne napademo vseh bezgavk takoj z iglami in skalpeli. Zakaj bi sploh mislili na najhujše? Niso se ne prvič ne zadnjič, seveda pa je smiselna omenjena kontrola, saj nekako ppričakujemo, da se bo razloh v tem času pozdravil. Vmes jih pustite pri miru in ne tipajte nonstop
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close