Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolecina

Bolecina

Zdravo,

Poleti sem imela na obrazu herpes zoster. Ker se je vse skupaj do diagnoze vleklo dolgo casa ( pred izpuscaji je bila samo ornk pekoca bolecina) sem tudi zdravila (Valtrex) dobila sele po 3 tednih.
Odkar je mraz pa se mi na istem mestu pojavlja ornk bolecina.
Zdravnica je ze takrat omenila Lyrico/Tegretol, ampak sem hotla z jemanjem se malo pocakati. Stara sem 29, redno jemljem Byol 2,5mg za uravnavanje srcnega utripa/nizanje pritiska. Je opcija se kasno zdravilo? Najdla sem se nek antidepresiv, ali se zdrabljenje te bolecine(nevralgije) potem nadaljuje pri nevrologu ali kako?
Hvala za vsak odg.

Omenjena terapija z npr Lyrico se mi zdi primernaa, seveda če se s tem strinja vaša zdravnica, tistega nekaj kar ste našli, pa ne pojejte brez posveta z zdravnikom. Praviloma ni treba k nevrologu
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odg . Preden zacnem kaksno terapijo se bom seveda oglasila pri zdravnici 🙂

Tko je prav 😉

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

Ker se bolecina nadaljuje me je zdravnica vseeno poslala do nevrloga, ta pa mi je nastel vse mozne grozne stvari ki lahko povzrocajo nevralgijo oz bolecine trovejnega zivca. Med drugim tudi MS (ker sem baje se mlada, je to tud opcija, baje da majhna sicer). Dobila sem napotnico za mr glave. Nazadnje sem imela mr glave v juliju, takrat brez posebnosti. V primeru da bi res slo za MS, bi se v ten casu (9 mesecev) ze lahko videle kasne spremembe na mozganih? Drugih znakov nimam se mi zdi. Dobila tudi napotnico za lumbalno punkcijo ki naj bi jo imela marca (mr glave pa feb). Da se 100% potrdi kaj bi lahko bilo- v primeru da bi bil nr nejasen Kaksno je vaje mnenje glede tega? Seveda je prav da se vse izkljuci, ampak sedaj ze 4 dni razmisljam samo o tem, logicno, in bi si prej priporocala kasnega psihiatra kot kaj drugega 🙂

Moje mnenje je, da opravite mr in se po tem vzemirjajte, če je nejasen. Ne sekirajte se na zalogo

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Zdravo,

Hvala za odg. Cakamo sedaj izvide MR. Imam pa se eno vprasanje. Za vikend se mi je na desni strani cela kasne 3cm nad sencami, med mejo koza/lasisce pojavila nekaksna manjsa “oteklina” .. na otip je tak kot en “mehurcek”. Udarila se nisem, saj ne bi vedela, koza je iste barve , sprememb ni.. mogoce kaksna ideja kaj bi lahko bilo? Hvala za odg. Lp

Zdravo,

Hvala za odg. Cakamo sedaj izvide MR. Imam pa se eno vprasanje. Za vikend se mi je na desni strani cela kasne 3cm nad sencami, med mejo koza/lasisce pojavila nekaksna manjsa “oteklina” .. na otip je tak kot en “mehurcek”. Udarila se nisem, saj ne bi vedela, koza je iste barve , sprememb ni.. mogoce kaksna ideja kaj bi lahko bilo? Hvala za odg. Lp

Zdravo, žal si iz tega opisa ne uspem te otekline prav dobro predstavljati. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdrav,

Danes je prisel izvid MR. Na pregled pri osebni zdravnici sem narocena sele v petek zato vas prosim za menje.

– znano hiperintenzivno zariace frontalbo levo
-diskretno hiperintenzivno in vaskularizirano podrocje v predelu korpus kalozuma levo DD vaskularna struktura, demielinizacija?
– v primerjavi s preiskavo iz julija 2019 sicer ni prepricljive dinamike.
Svetujen spremljanje in kontrolo za oceno dinamike po protokolu za demielinizacijio

Dejansko nic kaj drugace kot piše, ni bistvene razlike od 2019, svetujejo pa kontrolo in dodatno slikanje, ki bi pojasnilo tiste spremembe, ki jih opisuje izvid

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close