Najdi forum

kaselj

pozdravljeni
Skrbi me za oceta, star je 47 let. Je kadilec, dela v nezdravem prašnem okolju in kašlja že 2 meseca ali 3. Večinoma drugi del noči, cez dan pokašljuje. Stanje se je vmes že malo umirilo, potem dobil zamašen nos in je prisel do zakljucka da je ocitno le prehlajen. Pri kaslju omenja da čuti kot da ima nekaj med grlom in zelodcem da ga drazi, ne pljuva sluzi, se pa slisi da je kašelj moker. Pomladi je imel zdravniski pregled na medicini dela. Pihalni test za pljuca menda normalen, je pa imel malo povišano sedimentacijo. Naj omenim da ima tudi seneni nahod, vendar s tem ima tezave pomladi. Seveda me skrbi, da ni to zacetek pljucnega raka, ker ga je imel tudi njegov oce, ki ga je sicer uspesno premagal. Prosim za mnenje, naj ga vsaj prepricam da pregled krvi samoplacnisko, se na krvi v tem primeru vidi, ce se dogaja kaj resnega ker k osebni zdravnici še noče. Je dovolj osnovna krvna slika? hvala za odgovor

Zdravo, krvna slika ne bovedala prav veliko o poreklu težav, vsaj brez predhodnega zdravniškega pregleda ne, zato bi bilo zanj edino res koristno, da se odpravi na pregled.

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Ponovno pozdravljeni
Oce se se vedno ni odpravil k zdravniku, ces da se bo ze uredilo. Zmanjsal je stevilo pokajenih cigaret, to je pa tudi vse. Kaslja se vedno.. cez dan malo manj oziroma obicajno ko lezi. . Mene pa se vedno skrbi ker se to vlece ze tri mesece. Ponovno ima zamasen nos,kot bi bil prehlajen,vendar je kasljal tudi prej. Brala sem da je za kaselj lahko vzrok tudi astma, alergija, bronhitis… ker ima ponovno zabasan nos, me zanima kaj menite. Bi bil v njegovem primeru mozen rak, oziroma tumor, pljuc, grla Bi se v tem primeru stanje vidno slabsalo. Kaselj je suh, ne izkasljuje sluzi. Kam bi ga vi napotili kot njegov osebni zdravnik. Naj omenim da ima na pomlad tezave z alergijo na trave. hvala za odgovor. lp

Verjeli ali, ne, vse našteto je možno in še marsikaj zraven. Če bi bil njegov osebni zdravnik, bi ga brez dileme najprej napotil k sebi 🙂

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni
Koncno je po vseh mesecih opravil pregled- slikanje pri pulmologu. Pljuca so bp, zdaj so mu pa glede na to da ga je pred mesecem zacel boleti se zelodec in ima zadah, dali zaviralce protonske crpalke. Zelodec je bolje kaselj pa se vedno traja. Se bi kaselj moral pocasi umiriti ce je res razlog Gerb? . Predvidevam da bi moral tudi na gastroskopijo, da se gerb potrdi?

Koliko časa pa jemlje zaviralce protonske črpalke?

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

14 dni po dve nolpazi na dan. Prej samo eno cca 10 dni

Zdravo, ja, pricakoval bi, da bi se vsaj do neke mere kaselj izboljsal. Seveda kljub temu refluks ni nemogoča možnost, pa morda zdravila za pritisk, če jih ima (iz določene skupine) pa bronhialna preoszivnost po morda prebolelem prehladu…
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close