Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Padec 13-mesečne dojenčice

Padec 13-mesečne dojenčice

Pozdravljeni,

pišem na tale forum, ker Pediatrični baje trenutno ne deluje ampak rabim nasvet.

Včeraj se je moja trimesečna hčerkica nekako izmuznila vsem z oči, šla čez vrata ven (takoj pred vrati je beton) in padla z zidu, visokega 1,5m. Spodaj je zemlja (trava), kakšnih pol metra za tem naprej pa spet kamenje (potka). Nihče ni videl kako je padla (na eni strani je zid dosti nižji in bi lahko splezala dol), našla sem jo 3 metre nižje po potki, sedela je na tleh in jokala (ampak vseeno se je igrala z dvema kamenčkoma, nisem mogla verjeti). Na levi strani glavice ima na čelu buško (odrgnino), pod očesom podplutbo in prasko. Zaspala je kakšne pol ure po tem, bila je zelo prestrašena in je kar močno jokala (v bistvu še nikoli tako). Opazujem jo cel čas, hrane ne zavrača, še vedno teče po hiši in raziskuje (vendar ne več toliko)… Zdi pa se mi nekam otožna, ne čeblja toliko kot prej, in kot da bi se ji vrtelo ko hodi. Mogoče se mi samo zdi, vendar več pada. Spi tudi kakšno uro na dan več in je razdražljiva (vendar smo tudi v fazi rasti zob). Ko se naspi se mi zdi, da je bolj vedra, vendar še zmeraj nekam otožna. Čez tista vrata, skozi katera je šla ven iz hiše sploh več noče in obrne pogled stran, če jo sama odnesem tja.

Nismo je peljali k zdravniku, ampak še zmeraj se bojim, da bi lahko imela kakšno počasno možgansko krvavitev.

Kakršenkoli nasvet pride prav, hvala!

Lep pozdrav,
Alena

Pozdravljena, pri otrocih ki niso bili nezavestni po ppoškodbi, ki niso takoj zajokali, niso zaspani ob neobičajnih urah, niso apatični, ne bruhajo, nimajo glavobola….. je verjetnost poškodbe možganov, krvavitve manjša oz majhna, vseeno mi v rakem primeru ob vsaki senci dvoma, priporočal zdravniški pregled
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

hvala lepa za odgovor. Nekaj časa je minilo, k zdravniku nismo šli. Otrok je v redu, smo jo budno opazovali in je bil prisoten le strah nekaj dni, po 4 dneh se je spet približala vratom in šla ven skozi njih. 🙂 Spet je ista kot prej, nobenih razlik ne opazimo.

Hvala in lep pozdrav,
Alena

Super 😀

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close