Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina LEDVICNI KAMNI

LEDVICNI KAMNI

Pozdravljeni

V sredo sem imel hud napad ledvicnih kamnov. Prebudil sem se v groznih bolecinah.

Ko se prisel k zdravniku se oddal vodo in v tistem trenutku je bolecina pojenjala.
Zdravnik je dal preiskavo krvi in vode, pokazala je povecane levkocite v krvi (je komentiral da je verjetno od hudih bolecin) in povisane eretrocite v urinu.
Ko sem prisel domov sem kamen dejansko izlocil, sem ga videl v skoljki.
Zdravnik me je narocil na ponovni pregled urina naslednji teden.

Star sem 40 let in po prebiranju interneta sem videl da sem delal vse stvari “narobe”.
Sem na dieti in sem vecinoma jedel proteine (meso) z manjsim vnosem OH, telovadim 3-5 na teden in premalo pijem, sem se vedno pretezek (110 kg, 188), ceprav sem ze shujsal 12 kilogramov.
Od srede, torej vceraj in danes spijem minimalno 4-5 litrov vode na dan, in tudi primerljivo vec uriniram.

Vprasanje ki ga imam je; torej se vedno cutim bolecine v ledvici ob dotiku, je to normalno da je ledvica “razboljena”?
So lahko kamni simptomi kaksne druge bolezni….zal sem malo “hipohondra” in mi kar povzroca dodatno nervozo.

hvala za hiter odgovor.

lp
Gregor

Ledvični kamni se lahko pojavijo tudi neodvisno od prehrane in sami po sebi niso znak druge bolezni, boli, kadar zamašijo odtok urina, res pa je, da ni nujno da je to edini in da ni še kakšen. O ledvenih bolečinah pa ne želim ugibati
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close