Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Vročina in nečisti urin

Vročina in nečisti urin

Pozdravljeni, na vas se obračam ker pri svojemu zdravniku ne dobim ustrezne pomoči.
Stara sem 35 let, sem je že 7 teden ko imam povišano temperaturo ki niha od 37,3 do 37,5.
Vmes sem bila malo prehlajena, boleče grlo, vendar se je vse to pozdravilo, samo temperatura ostaja. Nekaj dni nazaj sem opazila da imam v urinu neke bele kosmiče. Šla sem oddat vodo in kri in vse naj bi bilo ok. Ko sem vprašala zdravnika kaj bi to lahko bilo mi je samo skomignil z rameni. Zadnje 4 dni me boli v predelu jajčnikov, špikanje in rahla bolečina kot v času menstruacije (te nimam). Ravno tako imam v spolovilu nekako neprijeten občutek, čisto rahlo pekoč in čutim neko nelagodje kar mi daje vedeti da nikaj ni ok. Čudijo me te koščki ki plavajo v urinu, nekateri so kar veliki. Kontaktirala sem ginekologinjo ki pa mi je svetovala naj probam z zdravilom Lomeksin. Vendar dvomim da bi glivice lahko povzročale bolečine, neprijeten občutek in pa moten urin?
V skrbeh sem tudi, kaj mi povzroča tako dolgotrajno vročino, za katero osebni zdravik ne vidi nobene potrebe po preiskavah.
Prosim za nasvet in pomoč.
hvala

Temperatura načeloma ne sodi med vročino in sprašujem se, zakaj si jo merite, vsa vnetja tam dol lahko povzrocajo pekoce bolecine in ne zgolj vnetje secil, zato se mi glivicna okuzba ne zdi nemogoca. V korektno odvzetem vzorcu urina bi našli, če bi bilo karkoli nenormalnega. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Zakaj si jo merim? Zato ker se nisem počutila dobro, treslo me je in izmerila sem si temperaturo in jo potem naprej tudi spremljala in ugotovila da ne pade pod 37,2 že 2 meseca. Torej 37,5 ni povišana temperatura in je ok če vstraja 2 meseca?
Moten urin pa naj bi bil prav tako ok.
Hvala za odgovor.
lp

nova
Uredništvo priporoča

Do 37,4 je normalna, za “normalnost” urina pa so relevantne ustrezne laboratorijske preiskave. Žal pa po netu ne bo možno pojasniti treaenja in slabega počutja. Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close