Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Pazdusne bezgavke se povečujejo

Pazdusne bezgavke se povečujejo

Pozdravljeni,

stara sem 28 let in sem zaradi nastale situacije že čisto obupana. Pred kakšnim mesecem sem pod desno pazduho zastopala veliko izboklino, kateri nisem posvečala pozornosti, saj sem mislila, da je samo izbočena mišica ovalne oblike. Pod drugo pazduho pa se dogaja podobno, le da je izboklina okrogla, v velikosti lešnika, ki se ne premika, niti ne boli. Obe izboklini sta se v zadnjem mesecu konkretno povečali, kar se pa opazi samo, ko iztegnem roko. V normalnem položaju se ne čuti nič. Kakšen teden nazaj sem opazila se otrdel predel nad levo kljucnico, vključno z občutkom zategnjenega in polnega vratu, ki me spremlja čez cel dan.
Bistvo problema pa je, da sem zaradi naštetih simptomov odpravila do osebne zdravnice, kjer me je na vratih presenetil napis, da odhaja v pokoj, iskanje novega je pa postala misija nemogoče. Tako v domačem kraju, kot tudi v Ljubljani, kjer živim po koncu študija. Preklicala sem že nešteto zdravnikov, vsi me vztrajno zavračajo. Čeprav se na splošno počutim v redu, me stanje iz dneva v dan bolj skrbi, in bojim se, da bo v primeru slabe diagnoze morda že prepozno. Sem pa v zadnjem času pod velikim stresom, saj se mami bojuje z rakom v zadnjem stadiju in se ob misli, da lahko kaj takega doleti tudi mene enostavno zgrozim. S svojim stanjem ne obremenjujemo nikogar razen partnerja, saj so že tako vsi na konci z živci in žalostni.

Kam naj se obrnem? Na urgenci so me zavrnili, ker stanje ni nujno in odslovili z besedami naj si priskrbim osebnega zdravnika 😑. Le kjee?

Stvar je precej bolj enostavna, v vsakem zdravstvenem domu imajo seznam zdravnikov, ki še opredeljujejo bolnike, če ne, ga ima lokalna izpostava ZZZS
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close