Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Povečana vranica

Povečana vranica

Spoštovani,
imam eno vprašanje. Sem stara 25 let. Tehtam 63 kg. Avgusta 2017 sem imela napad ledvičnih kamnov in sem šla na urgenco. Tam so mi naključno preko UZ abd. odkrili povečano vranico (16 cm) in povečane mezenterialne bezgavke. Ker sem imela težave še z odvajanjem (pogoste driske), me je napotil do gastroenterologa. To je bilo eno leto nazaj. Tam so mi odkrili ponovno povečano vranico preko kontrolnega UZ, niso pa videli bezgavk. Preko krvi so tudi odkrili, da sem po preboleli okužbi z EBV (IgG anti-VCA pozitivno (276,00 U/ml) in IgG anti-EBNA pozitivno (600 U/ml), ostalo je bilo negativno). Odkrili so mi tudi laktozno intoleranco in zmanjšano železo (6). Za pomanjkanje železa sem jemala Tardyfer in se mi je potem normaliziralo (26). Napotena sem bila vseeno do hematologa, kjer ni ugotovil pomembnih odstopanj. Drug teden imam spet hematologa. Pred tem sem opravila spet UZ trebuha, kjer pa je pokazalo, da je vranica velika 17 cm, povečane pa so spet mezenterialne bezgavke. Kako, da se to spet dogaja? Zaradi okužbe z EBV?
Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Pozdravljeni, okužba z EabV, če mislite na infekcijako mononukleozo, lahko povzeoča povečano vranico, ni pa nujno da je vaša povečana zgolj od tega. Več podatkov za kaj gre pri vas, boste gotovo dobili na kontrolii pri hematologu
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala vam za odgovor. Včeraj sem bila pri hematologinji in ni ugotovila nič posebnega. Jeseni bom šla za leto in pol v tujino. Rekla mi je, da bom imela kontrolo po vrnitvi iz tujine. Načeloma ne bi smelo biti težav, kajne?
Lepo vas pozdravljam!

nova
Uredništvo priporoča

Glede na to da ste bili pregledani se zgokj zaradi številke ne bi vznemirjal. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Res je. Ne iščimo problema, če ga ni. 😉
Lep pozdrav in hvala za vaš čas in mnenje.

New Report

Close