Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolečina v nogi

Bolečina v nogi

Spoštovani.
Na vas se obračam z vprašanjem in upam, da bom uspela problem čim bolj natančno opisati.

Trenutno sem cca 4 mesece po porodu. Približno 6 tednov nazaj (2.5 m po porodu) se mi je na notranji strani leve noge, malo nad gležnjem pojavila oteklina. V njej je kljuvalo (še vedno občasno), huje pa je po vadbi ali hoji. Oteklina je še vedno prisotna in na pritisk boli. Ni spremenjene barve. Hkrati sem opazila, da je rahlo otečeno tudi okrog kolena in kolka na isti nogi. Od poroda dalje pa me bolita tudi medenica in križ (težko se vzravnam, ko vstanem), bolečina je največja na levi strani, morda tudi v kolku. Takrat sem obiskala zdravnico, ki me je takoj napotila naprej, zaradi suma na trombozo. Naredili so mi ultrazvok ven, ki ni pokazal strdka. Ponovili so ga še čez par dni in ni bilo strdka. Naredili so mi tudi CT pljuč, ki ni pokazal embolije. Naj omenim, da sem približno 14 dni nazaj še enkrat šla na doppler ven, samoplačniško, iz strahu..in spet ni bilo nič.. tako da očitno vene res niso.
V tem času se je začela pojavljati tudi bolečina v stegnu. Najmočnejša je na zunanji strani noge, kjer je kolk (boli me, ko se na to nogo uležem na bok) in nekje na sprednji in notranji strani stegna. Če na to nogo pokleknem, čutim pekoč občutek v nogi. Včasih se tudi ponoči zbudim, ker mi v stegnu kljuva tako močno, ponavadi je točkovno, kot da me ena točka na sredini stegna boli.. Včasih je občutek tudi, kot da mi bo nogo ‘razneslo’.. se zdi taka polna.

Čudno je, ker je polno takih različnih simptomov, ne vem niti če so povezani med sabo. Imate morda kak nasvet zame, kaj bi to lahko bilo?

Najlepša hvala za odgovor.
Lp

Tiste v predelu medenice in kolkov bi se dalo pripisati porosu in dvigovanju otroka, otekline nad gležnjem seveda ne. Glede na to, da je tromboza izključena, veliko slabih možnosti ne ostane, žal pa zgolj po netu nikakor ne bova prišla do diagnoze. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close