Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Zaužit tujek

Zaužit tujek

Pozdravljeni. Star sem 33 let in včeraj sem med igro z dojenčkom nehote zaužil nek majhen tujek (za katerega ne vem kaj je sploh bil), spomnim se, da mi je spolzel po grlu, a ni bil tako velik in trd, da ga ne bi mogel pogoltniti, zato mi je spontano ušel dol…Ne izključujem tudi, da je šlo za nek trši delček hrane, ne vem…Po zaužitju pa sem začutil neko takšno topo bolečino (zelo blago) od sapnika navzdol proti želodcu, ki je prisotna še danes. Ali je to lahko kot posledica potovanja tujka navzdol oz. ali bi se v 1 dnevu že pokazale kakšne težave, če bi bilo kaj narobe? Ali se lahko tujek kje zatakne preden pride do črevesja in kakšni so tedaj znaki? Sedaj sem v strahu in morda še to dodatno pripomore k opisanemu občutku.
Hvala za odgovor in lep dan želim,

Jaša

Mal bova ugibala, ker pac ne veva, kaj ste pojedli, a majhne nešpičaste stvari gredo ponavadi ven na drugem koncu in to je to. Marsikaj pojemo česar ne rabimo in zato ima naša prebavna cev dve luknji, mi pa wc. Če ste pojedli baterijo ali strup, seveda gornji zapis ne velja 😉
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close