Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina povišan holesterol in UZ vratnih žil

povišan holesterol in UZ vratnih žil

Pozdravljeni,
imam vprašanje v v zvezi z izvidom za mojega moža. Na rednem zdravniškem pregledu v službi so ugotovili povišan holesterol 7.3, zato ga je osebna zdravnica napotila na UZ vratnih žil. V izvidu piše: Kompleks IM je v obeh bulbusih zadebeljen. Na spodnji, zunanji steni desnega bulbusa je diskretna kalcinacija. Na spodnjiter zunanji steni leve ACI pa je polkrožen fibrokalciniran plak, ki ni hemodinamsko pomemben.
V VA ni hemodinamskih motenj.
Moje vprašanje je, ali bi moral začeti z jemanjem zdravil za zniževanje holesterola? Kaj v nasportnem primeru priporočate?
Star je 48 let, nekadilec, fizično aktiven in primerne telesne teže.
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni, ne poznam okoliščin njegovega zdravstvenega stanja a verjetno bo poleg splošnih ukrepov okrog prehrane in gibanja, prejel še zdravila za zniževanje holesterola
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni, ja dobil je zdravila za zniževanje holesterola. Zanima me vaše mnenje ali je to že nujno potrebno? Hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Ker se vedno tehta korist v primerjavi s potencialnimi tveganji, se strinjam s predpisom teh zdravil, seveda ob upoštevanju, da celotnega voogleda v njegovo zdravstveno stanje nimam
Lep posdrqv

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close