Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina vročina in slabo počutje

vročina in slabo počutje

Pozdrav
Teden dni me že muči slabo počutje in nihanje temperature okoli 37. Občutek je tak ko da bi imel zelo povišano temperaturo.Na čase se počutje malenkost izboljša.Pritisk imam normalen in odvajanje tudi prav tako apetit. Mogoče kakšna okužba bakterijska ali viroza?
hvala in lp

Pozdravljeni, po opisu je seveda nemogoče razločevati med bakterijskimi in virusnimi okužbami, čeprav so virusne pogostejše. Vsekakor pa njbrž gre za okužbo. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Stanje je še najbolj podobno mačku po zaužitju alkohola. Kakšna zdravila priporočate?

Pri simptomih lahko pomaga npr paracetamol, o zdravljenju pa bo moral odločiti zdravnik, ki vas pregleda

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Zobozdravnik mi je zaradi vnetega zoba napisal amoksiklav za 1 teden. Vročine več nimam ampak slabo počutje (zaspanost) ostaja večji del dneva.Boli me nič, pritisk je normalen , driske nimam, moč ob delu je tudi normalna ampak se dosti več potim kot prej … Je to normalno po jemanju AB?

To zagotovo ni posledica jemanja antibiotika, kvečjemu posledica stanja, ki ga zdravite, a fejansko bi tudi “vnetemu zobu” to težko pripisal. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Od granuloma zob je možno takšno slabo počutje brez povišane temperature ali to izvira iz psihe?Po polovički helexa se počutje pomiri in izboljša.
Vsako popoldan si izmerim temperaturo in mi kaže 36.9 a po občutku me zebe kot da imam povišano temp. Zjutraj imam temperaturo 36, zvečer okoli 36.5.

Seveda ni nemogoče, če bi šlo za razširitev okužbe po telesu, a vaš opis ne spominja na to, če pomaga helex, je to psihičnega porekla
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odg.
Pa pri takšnih okužbah je prisotna visoka temperatura ali ni nujno?

Pogosto, a ne nujno
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Ker mi je konstantno stanje enako tudi ko sem dobil amoksiklav ni bilo spremembe.Če bi bile bakterije bi verjetno bilo bolje po AB? Bom šel potem raje splošnemu zdravniku.

New Report

Close