Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Kakšen glavobol je to?

Kakšen glavobol je to?

Pozdravljeni!
Preden se ponovno podam k zdravniku, bi rada vprašala še vas, da si vsaj malo razjasnim, od kod moja težava – glavobol.
Pred avgustom 2018 glavobola skorajda nisem poznala, glava me je bolela le ob prehladu, pa še to redko. Glavoboli, ki so se začeli avgusta, pa so drugačni. Glava me ne boli na nekem določenem mestu, ampak imam bolj občutek, da je polna neke čudne vročine in da mi jo tišči narazen. Včasih se pridruži tudi pulzirajoč šum, kot da bi slišala kri, ki buta ob žile v glavi. Nemalokrat me ob tem moti tudi svetloba, včasih tudi težko oblikujem posamezne besede ali stavke; postanem nekako počasna, kot da nisem čisto prisebna. Vedno se poleg vsega pojavi še slabost. Ne sicer toliko, da bi bruhala, pa vseeno . Opisani znaki se ne pojavljajo vedno vsi skupaj, gre za različne kombinacije, edino slabost se ob glavobolu pojavi vsakič. Tudi intenzivnost bolečin ni vedno enaka: včasih sem povsem onesposobljena in lahko samo sedim z glavo, naslonjeno na roke, brez volje, brez energije, z nejasno glavo, nesposobna tako mislit kot karkoli počet, kar je nekajkrat trajalo tudi nekaj ur. Včasih pa se vse to nekako da prenašat, znaki v teku dneva pridejo in se potem malo razgubijo, pa spet pridejo… Zgodi se pa tudi, da me glava boli povsem konkretno, pa spet ne na nekem določenem mestu: lahko zadaj, lahko v sencih, lahko cela glava, tudi svetloba me ne moti vedno. Le slabo mi je bolj ali manj vedno, ko me boli glava. Velikokrat me boli tudi vrat ali ramena ali oboje skupaj, ne spremlja pa teh bolečin vedno tudi glavobol: včasih ja, včasih ne. Skratka, vsi opisani znaki se pojavljajo v najrazličnejših kombinacijah in intenzitetah. Ponoči imam v glavnem mir, to pomeni, da me glavobol ponoči še ni prebudil. Se je pa že zgodilo, da sem se z glavobolom zbudila, vendar je bilo bolje, ko sem vstala. Ali pa sem šla spat z glavobolom in je bilo slabše med ležanjem, tako da sem si glavo morala podpret s še eno blazino, da sem lahko nekako zaspala. Nikakor tudi ne zmorem ugotoviti vzorca: ne vem, ali je krivo vreme, hrana, ciklus… edino, kar lahko rečem, je, da je slabše ob oblačnem, deževnem vremenu. Tudi pogostost pojavljanja je povsem naključna, vsaj meni se tako zdi, saj si vse skupaj zapisujem, pa ne najdem vzorca. Novembra 2018, na primer, je bilo skupno samo sedem dni, ko me glava ni bolela, potem pa pride npr. 14 dni, ko imam popoln mir.
Seveda sem bila že jeseni pri svoji zdravnici. Poslala me je na CT, ki pa ni pokazal ničesar. Predpisala mi je Nalgesin forte, ki pa ga redkokdaj vzamem, saj mi običajno sploh ne pomaga, pa tudi prebrala sem v navodilih, naj bi ga ne jemali več kot 10 tablet na mesec. Tako da se analgetikom izogibam. Nekako se poskušam reševat s pitjem vode (vsi me kregajo, da premalo pijem in da je to lahko vzrok glavobola), jemanjem magnezija, gibanjem na svežem zraku, sproščanjem… Nič od tega pa ne deluje na dolgi rok, saj se glavobol pojavi neodvisno od česarkoli, kar bi mi bilo vsaj malo znano. Tisti lep CT izvid bi me verjetno moral pomiriti, pa me žal ne, vsega skupaj sem namreč že pošteno sita in bi rada stvari prišla do dna: zakaj se mi to dogaja? S čim se pravzaprav borim? Ali res ni nič nevarnega? Moram ponovno do zdravnice? Sita sem tega, da samo ugibam: verjetno je vreme, verjetno so hormoni…
Stara sem namreč 55 let, na pragu mene, vendar menstruacijo še imam (ginekologinja samo začudeno zmajuje z glavo…). Redna je bila do oktobra 2017, ko sem jo izgubila do februarja 2018, jo spet imela do oktobra 2018 in spet izgubila do marca letos, ko sem jo spet dobila, prav tako aprila (prejšnji teden).
Če mi boste vsaj malo pomagali razvozlati to štreno, vam bom več kot hvaležna!
Lep pozdrav!
M.

Pozdravljeni, seveda je teźko razvozlati tole po netu, lahko pa bi šlo za migrenske glavobole. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pa je med migreno in migrenskim glavobolom kakšna razlika ali je to eno in isto?
Hvala za odgovor.
M.

To je to, no če zanemariva detajl da migrena obstaja tudi v obliki brez glavobola

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close