Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Razdražen želodec

Razdražen želodec

Dober dan. Zelo rad prebiram tole spletno stran, sploh ker podajate tako jasne odgovore. Sedaj imam tudi sam težave in bi vas prosil za nasvet oz. odgovor. Bil sem na gastroskopiji kjer sem v izvidu dobil napisano, da imam močno razdraženo sluznico v predelu želodca, dvanajstnika in požiralnika. Izvid za Heliobacter pilory bakterijo pa je bil negativen. Za terapijo mi je zdravnik predpisal strogo dijeto in kot zdravila 2x40mg Controloc in 3×1 tableto Tametil. Glede na to, da me kislina v želodcu muči že dalj časa bi vas prosil za odgovor koliko časa traja, da se stanje ponovno normalizira ter da mine ta neugoden pekoč občutek. Naj napišam, da tablet še nisem vzel in imam v predelu želodca in požiralnika zelo pekoč občutek, občasno pa mi hoče biti tudi slabo.
Glede na to, da me želodec peče tudi, ko grem spat, da lažje zaspim vzamem polovico tablete 10mg Sanval. Zanima me ali lahko tudi te tablete kaj vplivajo na povečano kislino v želodcu in na razdraženost.
Upam, da ne zahtevam preveč in se vam za morebiten odgovor že vnaprej zahvaljujem.

Pozdravljeni, da se stanje kar zadeva pekoč občutek izboljša, marsikdaj terja vsaj 14 dni jemanja zdravil, da se želodčna sluznica obnovi, pa traja zdravljenje vsaj mesec do dva. Sanval tukaj ne bo poslabšal stanja.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close