Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Cudno odvajanje blata

Cudno odvajanje blata

Lp stara sem 27 let.. redno ze vec let jemljem tablete za srce concor antiepileptike rivotril in kontracepcijo cerelle. Zadnje case opazam spremembe v blatu prehrana in ostalo je vse isto. In sicer blato je normalno ni trdo ne premehko le barva mi je cudna prva polovica blata je rumeno oranzna druga pa temno rjava prav deli se na polovici. Ne vmes qmpak tocno nekje na polovisi pol tako pol tako zanima me kaj bi lahko bil vzrok. Hvala

Prav vsak posamezen iztrebem ki pride uzvas je pol rumen, pol rjav? Kot kakšno zdravilo v obliki kapsule?

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lp..ja skoraj vsak tocno tako kot kapsula..res intenzivno rumena in intenzivno temno rjava.. se mi pa veckrat dogaja da me v anusu zeloo mocno boli da se premaknit ne morem.. hemroidi niso me je enkrat zdr pregledala svetovala je koloskopijo ki pa se je zelo bojom. Ali mislige da bi me to odvajanje moglo skrbet

nova
Uredništvo priporoča

Predstavljam si to zgolj v kontekstu, da je nad trsim blatom oz tistim, ki je ze en cas “tam”, pac mehkejse in “novejse”, nimam pa prav nobene ideje, da bi to povzročala kakšna bolezen. Za hemeroide oz njihovo iskanje bi bila boljša rektoskopijam, ne predstavljam si, da bi to uspel narediti osebni zdravnik zgolj z očmi in prstom. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni.

Mene pa zanima kaj bi po vasem mnenju lahko povzrocalo ze dlje kot mesec dolgo obcasno topo bolecino v danki in okrog trtice.
Tezave s hemeroidi (zunanjimi in notranjimi) imam sicer ze od prve nosecnosti vec ali manj vedno, ampak nikoli do sedaj me ni ze tako dolgo bolelo v zadnjiku, oz. nekje malo visje notri. Blato je sicer normalno, brez krvi, tudi hematesti so bili negativni.
Ali je mozno, da je to prenesena bolecina, ki izhaja iz trtice, saj v tem zimskem casu vec sedim in se manj gibam?

Hvala in lep pozdrav.

Trtica ni neverjetna možnost, tromboziran(i) hemeroid(i) so tudi verjetni
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close