Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina bolečine v dimljah in nogi

bolečine v dimljah in nogi

pozdravljeni,

lepo prosim za pomoč oz. nasvet.
Stara sem 46 let in že cca 1 leto me občasno boli v desni ritnici – nekje v sredini, morda rahlo proti vrhu.
bolečina se občasno izraža preko desne noge ob zunanji strani navzdol, najpogosteje okoli kolena, včasih tudi gležnja. Bolečina se seli, včasih tudi na notranjo stran stegna. Ko sem to omenila osebni zdravnici, je podala mnenje, da gre pač za išias in naj delam vaje ter jemljem protibolečinska sredstva. zadnje čase me občasno začne boleti tudi v dimljahm skoraj v sramnem predelu. Bolečina je včasih prisotna med hojo, ne pa vedno. Včasih me začne boleti po končani hoji, ko se umirim. Največkrat pa boli ponoči, ko ležim.
Bila sem že pri manualnem terapevtu ki je menil, da gre za med mišice vkleščen živec. Po masaži mi je bilo nekaj časa bolje, vendar se je čez čas spet pojavila bolečina.
Preden grem spet k zdravnici, bi prosila še za vaše mnenje, kaj bi to lahko bilo. Namreč, slišala sem namreč, da gre lahko tudi za obrabo kolka. Kaj lahko naredim, da se zadeva umiri/popravi…

Sicer ne morem oceniti stanja vašega kolka, a obraba ne bi pojasnila večine vaših težav, išias je verjetnejša možnost, ki pa tudi ne pojasni prav vsega, kaj vas boli v dimljah in sramnem predelu vam žal ne znam pojasniti brez pregleda. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close