Najdi forum

Dihanje

Pozdravljeni,

Star sem 22 let, naceloma zdrav, visina 187cm ter 67kg.

Moje tezave segajo 2 leti nazaj…zacelo se je z panicnimi napadi ki so bili kaksen mesec/dva kar pogosti. Takrat sem obiskal tudi psihijatra ki je presodil da gre za panicno motnjo. Dobil sem tudi AD katere nisem zelel takrat jemati oz piti… odlocil sem se za sprostitvene tehnike, malo sport in baldrijan caj itd. Panicni napadi so takrat izginili le obcasna aneksijoznost in napetost je bila prisotna. V casu panicnih napadov kaksen mesec kasneje se je zacel siptom ki mi neda miru se danes. In to je “otezeno” dihanje… potreba po globokem vdihu… ki nekako ne more biti izpeljan do konca, kot da ne morem zajeti dovolj zraku…kot da nekaj na polovici vdiha na poti zablokira ustavi. Naceloma je prisotno od zjutraj do zvecer, kaksn dan bolj izrazito kasn pa manj ampak naceloma je kar prisotno. Naj omenim da kolikor lahko sam presodim imam obcutek da kar se tice moje psihe sem dokaj ok. Kot pravim me velikokrat skrbi dihanje ampak panicnih napadov ali neke pogoste panike ni. Normalno hodim v sluzbo in se pocutim ok. No naj se vrnem na mojo zgodbo, takrat sem se do osebne zdravnice ki je bila mnenja da zaradi rdecega grla In spahovanja misli da je za otezeno dihanje krivec zelodec. Takrat sem zacel tudi redno piti zaviralce prot. Crpalke ki pa mi niso ravno veliko pomagali. Spahovanje se je ustavilo ampak tezave z dihanjem pa se vedno prisotne. V 2018 smo se odlociti tudi bolj podrobno narediti preiskave, na zdravniskem sem opravil lab. Teste BP, zdravnica pa me je napotila tudi na gastroskopijo ki je bila naceloma bp razen blagi gastritis in prevec kisline ampak nic posebnega…dobil sem terapijo z emuzol tableti ki sem jo do konca spil ampak tezave z dihanjem so bile se vedno prisotne. Obiskal sem tudi pulmologa, slika je pljuc, alergije razen na macko bp. Zdan zdravnica meni da smo izkljucili vse in da misli da gre za tezave psiholoskega izvira…tako da imam februarja napotnico za psihologa.
Mene skrbijo dve zadeve, zato vam tudi pisem.
-ko sem pil zaviralce prot crpalke (controloc) sem dobil navodila da 14 dni pred preiskavo gastroskopije ne pije…to sem tudi storil, o tem je bil zdravnik tudi tocno obvescen a me je par dni predno bi bilo 14 dni poklical in rekel naj pridem na gastro da misli da tistih par dni nebi smelo uplivati na izvide oz preiskavo… torej strah me je da je bilo pri zelodcu mogoce kaj prikrito…oz mislite da ce je zdravnik gastro. Presodil da je ok ce pridem prej, nebi smelo biti tezav in so izvidi neka resnicna slika.
Prav tako me zanima ali je mozno da mi kaj drugega upliva oz povzroca tezave z dihanjem/obcasnem tiscanju na pljucih/potrbi po globokem vdihu… mislite da bi bilo smiseno opraviti se kaksne preiskave polem labaratorija, gastroskopije in 2x slikanju pljuc ter obisku pulmologa…je lahko se kaj? Ali pa je dejansko mozno da mi preglavice dejansko povzroca psiha, ceprav imam obcutek da sem “ok” in nimam panicnih napadov. Naj se dodam da odkar so se tezave zacele sem obiskal tudi kardiologa ki je bil tudi bp. Prav tako spim normalno, me nikol dihanje med spanjem ne zbuja ali moti.

Upam da je tale moj dolg roman razumljiv in da boste lahko delili kaksen nasvet ali misel.

V naprej se zelo lepo zahvaljujem in pozdravljam.

Lp

Meni se iz opisa zdi precej verjetno, da gre za anksiozne težave in da bo primerna tovrstna obravnava, lahko tudi z AD. Jemanje zaviralca protonske črpalke preblizu gastroakopije lahko vpliva na določanje prisotnosti želodčne bakterije, ne zakrije pa “sumljuvih aprememb” sluznice. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close