Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina lojnica ali kaj drugega

lojnica ali kaj drugega

Pozdravljeni,

že cca 20 let imam na zadnji strani roke zgoraj (pod ramo) neko bulo. Pred leti se povprašal zdravnika za to bulo in po otipavanju mi je rekel da je po vsej verjetnosti lojnica. Načeloma mi ni delala težav zato se za njo nisem zmenil. Včasih sem imel občutek da me boli oziroma bolje rečeno, da jo čutim. Vendar zelo poredko. Zadnje 15 dni me ponovno boli ali vdsaj mislim da je to ono. Naj povem, da bolečino, ki ni močna ne morem točno locirat. Nevem ali me boli ona ali zraven nje ali rama,… Ima malo težave tudi z vratno hrbtenico, in nevem če je to povezano tudi s to bolečino. Je pa res, da ponoči ko spim ali ležim v postelji me ne boli temveč samo preko dneva. Vsaj do zdaj je bilo tako. Bojim se kakšnega raka. Kaj menite vi? Hvala za odgovor.

Pravzaprav ne navajate nikakršnega opisa te bule, da bi bilo možno vsaj sumiti v smer lojnice, morda lipoma ali česa tretjega. Če imate to vrsto let že nespremenjeno, je možnost, da bi šlo za rakavo spremembo precej majhna. Lep pozdrv

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Bula je ovalne oblike dolzine cca 3 cm. Zakaj je ta bula lahko obcasno boleca? Ni pa bolecina neprestano.

P.s. zim vam vesele praznike in zdravja v letu 2019.

Na tem mestu bi bil lahko lipom (in tudi aterom) in oba lahko obcasno bolita, zal pa bulic nikakor ni mozno ocenjevati po opisu in jih mora nujno pogledati zdravnik. Lep pozdrav in tudi vam vse najlepse v novem letu!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani.

Zadnja 2 tedna se mi pojavlja bolečina pod obema pazduhama, enkrat pod eno, drugič pod drugo, včasih pa pod obema hkrati. Povečanih bezgavk ne vidim, če tipam pa mogoče zatipam res majhno bulico ampak bolj v podkožju, ne globoko v notranjosti. Bolečina tudi izgine za kak dan, potem pa se spet pojavi.

Kaj bi to lahko bilo po vašem mnenju?

Hvala in vse dobro v novem letu.

Največkrat so res povečane bezgavke, tipanje terja nekaj vaje in se ne bi zanašal na vaše prste, sicer pa je brez pregleda to težko razvozlati. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor.

Kaj pa bi lahko povzročilo povečane bezgavke pod obema pazduhama?

Hvala in lep pozdrav.

Praviloma je to neko vnetje

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,

sem bil pri kirurku, ki je bulo pregledal. Sam je rekel da predvideva da je to (ce sem ga prav razumel) da je masno tkivo. Rekel je, da bo to odstranil. Da me bo narocil in da bo to resil v operacijski dvorani. Mi lahko malo razlozite kaj je to masno tkivo, kako poteka *operacija” Ali je nevarna in koliko casa traja okrevanje. Hvala.

Verjetno je mislil na lipom, pomeni kupček maščobe, nič posebnega, majhen rez, izluščijo ven in par šivov. Par minut

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za vaš hiter odgovor.

Ponovno pozdravljeni,

danes sem se oglasil ponovno pri kirurgu, ker sva bila dogovorjena da se zmeniva, kdaj bo to odstranil. Pa je rekel da mogoče pa bi bilo dobro narediti še prej puncijo. V naročilnici je zapisal kot Klinična diagnoza “Lipoma hodini sin io” (nevem če sem prav prečital).

Je to maščobno tkivo in kako poteka ta punkcija. Koliko je to boleč pregled? Predvidevam, da morejo imeti dokaj veliko iglo in da je pregled dokaj boleč. Se varam?

Hvala

Nič bolj boleče od injekcije in na splošno nič groznega 🙂

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spostovani,
Danes sem opravil punkcijo. Res ni bilo hudo 😀. Zanima me ali je zdravnica ze ob vzemu vzorca lahko opazi oz. posumi ali gre za rakov vzorec ali kaj drugega.

Ob odvzemu vzorca ne more posumiti na nič več, kot če spremembo potipa, tako da ob punkciji ni treba imeti nobenih pričakovanj. Ni grozno ane? Nič bolj hudo, kot če v golažu zagrizeš v kroglico popra 😛

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala 👍

New Report

Close