Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Dolgotrajna vročina

Dolgotrajna vročina

Pozdravljeni,

vročino imam že od ponedeljka, torej že šesti dan. Prvi dan je bila 37,2, potem dva dni 37,0, potem spet dva dni 37,2 in danes 37,4.
V ponedeljek me je zelo bolela glava in imela sem navale vročine v obraz. V torek je bilo počutje normalno. V sredo me je začelo boleti grlo, v četrtek mi je začelo teči iz nosa. Včeraj me je grlo nehalo boleti, kašljam še, a manj. Nos je še precej poln, glava me več ne boli tako zelo.
Skrbi me, ker se znaki prehlada precej umirjajo, temperatura pa raste. Zato se bojim, da se za vročino skriva kaj resnejšega.
Koliko dni je še sprejemljivo za trajanje prehlada z vročino? Če jo bom imela še jutri, bo to že sedmi dan.
Najlepša hvala vnaprej za odgovor.

Lep večer,
nekajmemuci

Pozdravljeni, navedene temperature niti niso vročina, saj so še v okviru normalnih temperatur, v kombinaciji s težavami, dejansko vse še najbolj spominja na neko virusno okužbo, morda že drugo, še preden ste so konca preboleli prejšnjo. Tako vam ne morem odgovoriti, do katerega dne je ”varno” ostati doma in od katerega dne dalje je nijno k zdravniku. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close