Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Kontantno nizek ph urina, 5, tudi zvečer

Kontantno nizek ph urina, 5, tudi zvečer

Že vrsto let imam zelo nizek ph urina. Zadnje čase merim bolj pogosto in je skoraj vedno 5, ne glede ali zjutraj ali zvečer, nihanje je minimalno, pride recimo na 5,5. Zelo redko je 6, nad 6 pa le izjemoma če zaužijem kak bazičen prašek ali globoko diham.

Pa me zanima ali je to res nekaj normalnega, da je skoraj vedno 5 in ni nihanj. Opažam pa tudi da izložam zelo veliko “kamna”. Naprimer doma na pisoarju 5 dni ni delal sprožilec za vodo in v samo 5 dneh se je nabral rjavkasto rdeče barve kamen.

Prehranjujem se raznoliko, vsak dan je na jedilniku zelenjava, sadje, meso, zdrave maščobe. Izogibam se predelanih maščob, ne pijem alkohola, kave in ne kadim. Res pa da pojem mogoče malo več belega mesa (nekje 300g dnevno), ampak kot berem to ne bi smelo tako drastično vplivati.

Sicer se počutim že par let zelo slabo in sem brez energije. Zdravnica pravi da je psihične narave, jaz trdim da ni.

Zdravo! Zakaj pa bi radi imeli drugačen pH urina? In zakaj si ga sploh določate? Večini ljudi je vseeno kakšnega ima in tudi jaz za svojega nimam pojma in me sploh ne zanima. Zaraci tega se gotoco ne počutite slabo, zakaj se, seveda iz navedenih podatkov ne morem oceniti, so pa psihični vzroki najpogostejši in me ne bi presenetili niti pri vas. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Torej pravite da pri zdravemu človeku ph urina ni nujno da niha in je povsem običajno, da je ta stalno 5?

Urin v kislem področju pogosto, na to vpliva prehrana, čas odvzema in še marsikaj. Zakaj bi bilo treba kar na slepo to določati pa še vedno ne vem. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Parkrat sem zmeril drugih razlogov, ki niso tako povezani z zdravjem. Pri tem pa sem ugotovil, da je ph zelo nizek. In iz tega razloga sem kasneje začel delati redne meritve, ker sem kasneje nekje zasledil, da pri zadravemu človeku ph niha.

Pravite da na to vpliva prehrana, čas odvzema. Ampak kot sem napisal, pri meni čas vzema in prehrana nimata vpliva in ravno to mi je čudno, ker je vedno v zelo kislem (skoraj vedno 5, redko 6) območju. Zjutraj, zvečer, začetek ali konec tedna, tudi če kak dan ne zaužijem toliko mesa in malo več zelenjave.

Jaz vam res lahko samo rečem, da porabite čas, za merjenje ph urina in vznemirjanje po njem, porabite za kaj, kar vas osrečuje. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close