Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina vse večje težave … avtoimuno vnetje?

vse večje težave … avtoimuno vnetje?

Spoštovani,
da začnem na začetku. Pred 5 leti sem se z euthyroxom začela zdraviti za avtoimuno vnetje ščitnice. Leta 2017 sem zbolela za baziceločnim karicnomom in imela dve operaciji.
Vmes sem imela težave s 7 zobmi, ki jih je bilo treba zdraviti, morala sem dati odstraniti tudi vse 4 modrostne zobe.
Pred 6 meseci so se začele težave v levem delu vratu – diagnoza: kronično vnetje žleze, ki izloča slino, zatrdlina se veča.
Prav tako pred približno 6 meseci sem zatupala bulico v desni dojki, povečana vozličavost v dojki, ki je še pred dvema letoma ni bilo.
Pred 10 meseci so se pojavile še težave z želodcem, diagnoza – majhna hietalna kila in preveč izločanja kisline.
Avgusta so se začele bolečine v desnem delu trebušne vodline, tik ob rebrih, širijo se navzdol vse do mesta ob pregibu, kjer sem bila kot otrok operirana na kili. RTG slika je pokazala ”zaplinjenost”.
Izvidi urina:
Levkociti 3
Keton 1
Bilirubin 1
Eritrociti 3
bakterije malo
sveži eritrociti 12-14
lkci 6-8

Izvidi krvi
levkociti 11,8
MCV 82,3
MCHC 353

Za Uroinfekt sem dobila antibiotik primotren, izvidi urina po antibiotiku enaki.
Kar se urina tiče občasno čutim da ne morem začeti lulati in občasno lilam prekinjeno brez da bi nad tem imela nadzor.

Zadeva me zelo skrbi, moja zdravnica pravi, da je le stes in mižično-skeletne bolečine, kar se tiče vseh bolečin in vseh slabih izvidov ne vem več na koga naj se obrnem oz. ne vem kaj naj še naredim, da bo bolje. VSe gre le še na slabše iz dneva v dan.
Stara sem 30 let, mama dveh majhnih otrok, z dobro izobrazbo in službo.
Iskreno prosim za pomoč, res bi se rada pozdravila.
Predvsem me skrbi da je kaj bolj resnega od zgolj navadnih vnetij in rpebavnih težav, skrbi me avtoimuno vnetje itd …

Hvala.

Lp, Lara

Ne vem, kaj naj bi šlo na slabše? Imate kup nepovezanih težav, večina od njih je že odkljukana, razrešena. Morebitno vnetje sečin ni problematično, saj ga je enostavno raziskati s preiskavami, ostanejo zgolj tiste bolečine od reber navzdol, ki so sicer lahko mišične, a jih po netu seveda ne bo možno razvozlati. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
iskrena hvala za odgovor.
Katere preiskave lahko opravim, da ugotovimo, ali je vnetje, ali pesek ali morda kaj bolj resnega? To namreč traja že nekaj časa …
Hvala.
lp, lara

nova
Uredništvo priporoča

Če gre za vnetje (spodnjih) sečil s pogovorom, pregledom, pregledom urina, uricultom in bakteriološko preiskavo urina kjer se soloči tudi občutljivost na antibiotike. Odsvetujem vam, da se na preiskave napotujete kar sami, saj ne boste imeli kaj početi z rezultati, saj gre postopek vedno po istem vrstnem redu. Zaupajte svojemu zdravniku. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close