Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina vprašanje

vprašanje

Spoštovani,

že 25 let jemljem zdravila (antipsihotike, uspavala). Ker mi uspavala ne primejo, popijem pred spanjem tudi nekaj žganja. Tako delam že kakšno leto in pol. Prehrana ni mastna oz. ni ravno nezdrava razen sladkarij. Na tešče jemljem Ultop 20 mg, saj imam sicer preveč kisline. Ultop mi kar pomaga.
Vendar bi rada na tešče jemala tudi žlico olivnega olja in žlico limoninega soka, ker sem prebrala, da dobro deluje na jetra. Naj bi jih krepilo in razmaščevalo. Je to res?
Ali obstaja nevarnost, da bodo postala moja jetra zamaščena?
Na tešče moram jemati Ultop, spijem tudi skoraj pol litra vode zraven, ker sem precej žejna zjutraj. Ali je v redu, če počakam 20 minut in potem vzamem še žlico olivnega olja ter žlico limoninega soka? Bo to kaj pomagalo? Kaj mi svetujete?

Najlepša hvala in lp.

Zdravo, šnopca zvečer jetra res niso vesela in ker gre za prkrično ritualno početje, se mi zdi navada zdravju potencialno škodljiva. Žal vas ne morem razveseliti, da bi vam limonin sok in olivno olje razmastili jetra, saj gre pri “zamaščenosti” za drugačne procese in ne bo pomagalo “raztapljanje” tiste maščobe. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close