Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Razlaga izvida

Razlaga izvida

Pozdravljeni star sem 28 let. Prosim za razlago izvida.

RTG prsnih organov

Brez izliva, brez infiltrata, brez patoloških zgostitev pljučnega parenhima.
Mitralno konfigurirano srce, retrosternalni in retrokardinalni prostor sta prosta.

Skrbi me predvsem Mitralno konfigurirano srce : (

Hvala in lp

Pozdravljeni, gre zgolj za radiološki opis srčne sence na rtg pljuč, ki je taka kot ob okvari mirralne zaklopke. Ob primerni klinični sliki in po odločitvi osebnega zdravnika, je možna dosatna diagnostika. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni hvala za hiter odgovor. Zadeva me je zmedla predvsem iz tega razloga ker sem bil na rentgenu v dveh ustanovah. In v eni so bili zmedeni češ zakaj sem sploh prišel da je slika pljuč in srca povsem bp. V drugi pa dobim tak izvid ki me je spravil v dvom. Menite da gre v tem primeru za kako manjšo odstopanje ? Tokrat prilagam sliko iz RTGja vem da niste kardiolog vendar kljub temu prosim za mnenje in opredelitev resnosti zadeve.

Lp in hvala

Vesno imejte v glavi, da zdravimo bolezni in ne nekih senc ali številk, v izvidu gre torej zgolj za opis srčne sence in nikakor ne kar za neko bolezen. Vsak izvid je treba gledati v luči klinične slike in ne samega zase. Če kot neradiolog in neinternist pogledam vaš rtg v priponki, ne najdem bistvenih odstopanj. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close