Najdi forum

Kašelj

Pozdravljeni,

Star sem 27 let, sicer nekadilec. Pred približno 6,7 tedni sem začel kašljat. Kašelj je bil najprej suh precej intenziven, pojavljal se je v napadih predvsem zjutraj in zvečer pred spanjem pa tudi čez dan. Imel sem občutek da me srbi v pljučih in gor proti žrelu. Tudi nasplošno počutje je bilo slabo…približno dva tedna po izbruhu kašlja se je pojavil še nahod.

Odšel sem k zdravniku, ki je izmeril nivo kisika v krvi in poslušal pljuča bilo je ok. Naročeno mi je bilo naj se vrnem po 8 tednih če se kašelj ne bo pomiril.

Danes po 6,7 tednih je situacija taka da se je kašelj sicer pomiril….ni pa še popolnoma popustil…spremenil se je v moker kašelj pojavlja pa se le še zjutraj nekaj trenutkov po tem ko se zbudim….pa še to odkašljujem bolj kot ne na silo 10 min zjutra ker se pri hitrem izdihu slisi prasketanje v pljučih in me to moti…da si očistim dihalne poti, nato imam cel dan mir. Po pljučih me več ne žgečka, tudi splošno počutje je sedaj ok, nahod se je umiril ni pa še izginil. Izkašljana vsebina je svetlo rumene barve prav tako izcedek iz nosu. Občasno se mi dozdeva da me suh in mrzel zrak nekako iritira….dobim občutek kot da me nekako srbi med nostno votlino in žrelom, čeprav se tudi to umirja počasi.

Zanima za kaj gre po vašem mnenju v mojem primeru ? če se zadeva zdi nevarna ? in kako dolgo to lahko še traja ? in če menite da je potrebno kakšno dodatno ukrepanje oz kako lahko pospešim ozdravitev…ker me stvar že precej nervira.

Lp in najlepša hvala za odgovor.

Res lahko kašelj traja dva meseca zaradi bronhialne preodzivnosti, ne da bi bili dejansko še bolni v pravem pomenu besede. Če ni več suh in dražeč, pa seveda ni nemogoče, da ste staknili še kakšno okužbo, še preden ste prenehali kašljati od prejšnje. Verjetno bi veliko pojasnilo zgolj že poslušanje pljuč pri zdravniku. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

najprej hvala za prvi odgovor. Na pregledu so mi takrat poslušali pljuča in bilo bi naj vse ok. Mam pa še eno vprašanje sedaj po 2 mescih se je kašelj umiril…me torej ne sili več na kašljanje in počutim se ok. Še vedno pa so prisotni izpljunki zjutraj…vsako jutro ko se zbudim morem če nardim nekaj močnejših izdihov izpljunit slino ki je v prvih parih izpljunkih rumeno obarvana dokler tega ne nardim imam nekako neprijeten občutek v dihalih…mogoče se mi samo zdi…..nato imam mir do naslednjega dne. Je takšno stanje normalno po prehladih ..bronhitisih itd… ? kako dolgo še to lahko traja preden se rumena sluz neha proizvajat oz se pljuča očistijo ? in ali je po vašem mnenju potrebno kakšno dodatno ukrepanje ?

Lp in hvala.

Čisto moźno je, da nima zveze s prejšnjim prehladom in da ste staknili vmes še kaj, niti ni nujno da je sploh izpljuč, lahko bi zatekalo nazaj tudi iz nosu. Nič samo po sebi alarmantnega torej a dvomim, da bi bil to del okužbe pred mesecema. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close