Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Povisan bilirubin

Povisan bilirubin

Pozdravljeni!

Leta 2016 sem imel narejeno siroko krvno sliko, kjer se je uzkazlo da imam bilirubin povisan, celoten 20 in direkten 8. Povisane sem imel tudi markerje AST 0,84 in ALT 2.02. Naredili smo tudi teste za vse hepatitise in hiv, vse je bilo negativno. Imel sem pri 174cm 99 kg. Takrat sem se odlocil da nekaj naredim in sem do danes zgubil veliko kilogramov, danes tehtam 67.3 kg. Ukvarjam se veliko s sportom, treniram 2 x tedensko z osebno trenerko, prehrano imam urejeno, z blatom in vodo nimam tezav, skratka vse se je zdelo OK. Sedaj sem dal narediti ponovno krvno sliko, izkazalo se je da se je celoten bilirubin povisal na 26 direkten pa ostaja na 8. AST in ALT sta sedaj v mejah normale, izstop sedaj Holesterol ki je prenizek. Pojavlja se mi vprasanje ali je ta raven bilirubina taka da bi moral posebej raziskovati kaj se dogaja? Glede na to da so bili testi z 2016 za hepatitis negativni predvidevam da hepatitis v tej situaciji ni opcija?

Prosim za nasvet.

Hvala
Lp

Pozdravljeni, lahko bi šlo za Gilbertov sindrom, prirojeno zadevo, ki ne potrebuje zdravljenja in ni nevarna, spremlja pa ga povišan bilirubin brez drugega bolezenskega ozadja. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
Objava čaka odobritev

New Report

Close