Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Nadležen občutek/mila bolečina v desnem modu

Nadležen občutek/mila bolečina v desnem modu

Pozdravljeni!

Sem fant, star 23 let, v zvezi s punco že 3, 5 leta. Težave so se začele pred približno 3 leti, ko sem zdravnika obiskal zaradi čudne, neprijetne, nadležne, a blage bolečine v desnem modu. Na nek način občutek tesnobe. Osebna zdravnica in urologinja takrat ob pregledu mod nista natipali nobenih posebnosti, sem pa zaradi drugih simptomov (pekoče uriniranje, izcedek in močen vonj) takrat dobil Sumamed.

Simptomi klamidije so izginili. Izginila je tudi bolečina v modu, ki pa se je vendarle tu in tam (zelo redko) za zelo kratek čas še pojavila predvidoma zaradi fizičnega napora – recimo ob dolgotrajni stoječi vožnji z avtobusom in s tem preobremenjenosti desne noge. V glavnem stvar ni bila več moteča.

Pred kakšnim tednom pa sem za en dan čutil ostro bolečino nekje v predelu slepiča in na nek način oovezavo s testisom, naslednji dan pa se je namesto ostre bolečine vrnil neprijeten občutek oziroma nadležna bolečina izpred treh let – tokrat brez ostalih simptomov.

Vsi simptomi zato kažejo na varikokelo, a me skrbi, ker sem prebral, da je lahko nevarno, če se le ta pojavi na desni strani. Se glede varikokele motim? Zaradi vsega skupaj me je postalo zelo strah, kar mi zelo otežuje vsakodnevne obveznosti. Pretiravam?

Je mogoče, da sta tako osebna zdravnica kot urologinja kaj spregedali?

Druge manjše težave (prisotne dlje časa) , ki vsaj glede na moje skromno znanje niso povezane z obravnavano sta še predvsem po tuširanju/spolnem odnosu občutljiva in rdeča glavica penisa (verjetno posledica tega, da sem šele kakšna 4 leta nazaj prvič spravil kožico čez glavico) in sicer zelo redko opažena in zelo skromna kri na papirju ob veliki potrebi.

Najlepša hvala za kakršnokoli pomoč.

Pozdravljeni, pri varikokeli gre za razširjene venske pleteže okrog moda, ki ga grejejo in naredijo bolj občutljivega. Moda pa so občutljiva tudi sicer in zgolj to, da nekaj čutite v tem predelu, ne pomeni, da je njimi nujno nekaj narobe. Bolečina iz mod lahko seva v spodnji del trebuha. Nimam razloga, da bi mislil, da sta zdravnici kaj spregledali, kar se ne vidi s prostimi očmi pa je možno pri modih pregledati z ultrazvokom. Če je preiskava res potrebna, pa se bo moral odločiti zdravnik, ki vas je ali vas bo pregledal. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Na varikokelo sem sklepal tudi zaradi ostalih simptomov – stanje se pomiri v ležečem stanju, najslabše pa je ob daljši fizični aktivnosti. Je res, da je varikokela na desni strani neobičajna in nevarna? Zanima me še, če je možno, da je kaj takega posledica tudi stresa in pretiranega obremenjevnja z le tem?

Hvala, Tom

nova
Uredništvo priporoča

Ne gre za to da je desno sama po sebi nevarna, treba pa je izključiti morebitne vzroke, pritisk, maso v trebuhu. S tem da ne trdim, da pri vas sploh gre za varikokelo. Pregled pa sigurno ne bo odveč. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close