Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina povisana telesna temperatura

povisana telesna temperatura

Pozdravljeni.

19. oktobra sem sla k zdravniku, ker sem nekaj dni imela rahlo povisano temperaturo (najvec je bila 37,8) in pogosto sem hodila na vodo. Laboratorijski izvidi so pokazali, da je kri vredu, v urinu sem pa imela stevilne bakterije. Zdravnik mi je predpisal skatlico primotrena, katerega sem jemala 5 dni (sem alergicna na penicilin). Vsi znaki so se umirili, ne hodim vec pogosto na wc, ampak se vseeno imam povisano telesni temperaturo, katera se giblje od 37.1 pa do 37.4. Zdravnik mi je rekel da ni potrebe po novi skatli antibiotikov, in da sem zdrava. Se pa sprasujem, zakaj rahlo povisana telesna temperatura?
Hvala za odgovor.

Hja, temperatura sodi še med normalne, odvisna je tudi od tega, kje ste jo merili. Sicer pa če ste brez težav, vas po nepotrebnem skrbi, saj zdravimo bolezni in ne številk. Lep dan

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni se enkrat.

kot sem ze napisala, sem imela vnetje mehurja, katerega sem pozdravila z antibiotiki. Samo se vseeno imam povisano telesno temperaturo ( 37.5-37.7). Ze od 19 oktobra. Temperatura je izmerjena pod pazduho. Nazadnje sem bila pri zdravniku 29 novembra, in so vsi izvidi bili vredu. Zdravnik ne ve pojasniti od kot povisana telesna temperatura. Pocutim se utrujeno, zaspano, brez energije. Mogoce veste od cesa bi lahko bilo?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni, temperature še niso vročina in bi jih šteli med subfebrilne temperature. Razlogov zanje je res veliko, virusne okužbe so lahko eden izmed njih in jih imate lahko več zaporedoma, kronična vnetja, tudi zgolj emocionalni stres lahko povroči tak rahel porast. Žal pa ni šanse, da bi se do resničnega vzroka pri vas dokopal po netu. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close