Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina lise po telesu

lise po telesu

pozdravljeni
stara sem 36 let in imam sedaj že nekaj časa težave z lisami po hrbtu, vratu notranjem delu nog in pa po prsih le te tudi nevzdržno srbijo. trenutno si pomagam z pogostim tuširanjem in kremo lamisil. se pa pojavijo vsake toliko časa. lise so okroglih oblik in so rdeče. po dojkah pa je kot velika lisa ampak se vidi samo obroba znotaj je bela. imam pa zelo tanko kožo tako da se mi le tam hitro vidijo žilice. sem močnejše postave in se kar hitro preznojim. delujejo mi kot glivična okužba. trenutno sem tudi bolj pod stresom ugibam se sladkorju. kaj bi lahko to bilo?
hvala za vaš odgovor.

Zdravo, srbeče rdeče spremembe (tudi) po hrbtu prav tipične za glivično okužbo niso. Bilo bi pa hudo preambiciozno da bi brez pregleda poskusil razjasniti vzrok kožnih sprememb, zato vam tu zdravniški pregled ne bo ušel. Dvomim tudi, da bi pogosto tuširanje stvar izboljšalo, saj jo v večini primerov poslabša, prav tako sem glede na opis zelo skeptičen do lanisila in je precej verjetneje, da boste potrebovali protivnetno terapijo. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni

lise so srbeče samo po prsih vse povsod drugod tudi ko se pojavijo na trebuhu niso srbeče.
trenutno ko se sedaj mažem dva dni me le te po prsih ne srbi več. se eno vprašanje ali je možno da pride do vnetja kože npr. ko se spotiš in ne da se nočeš ampak ne utegneš stuširat pa se ti to zgodi dvakrat ali trikrat (pri treh otrocih včasih ne uspem zvečer pa sem tako utrujena da ne zmorem). hvala za odgovor.

Kožnih bolezni je mali milion in pogosto jih je težko razpoznati celo s pregledom, kaj šele zgolj iz ultra kratkega opisa. Ugibati, za kaj gre pri vas bi bilo, kot če bi na stepo odprl dermatološki atlas, zato ne bom niti poskušal. Tukaj res ne boste prišli bliže rešitvi po netu (če bi imel to upanje, bi vas napotil na forum dermatologija)
Lep dan

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

vseeno hvala

lp

tako pa izgledajo lise po vratu. kaj bi lahko bilo?
hvala za odgovor

Glede na izgled in lokacijo, bi bila lahko tudi Pityriasis rosea, bolezen brez specifičnega zdravljenja in ki se pozdravi sama v nekaj tednih ali mesecih. A upoštevajte ponovno, da dermatologija ni hvaležna tema za obravnavo po netu.
Sandra Jović, dr. med.

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close