Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Čudno počutje

Čudno počutje

Pozdravljeni,
Dober mesec se mi na dnevni ravni ponavljajo eni in isti simptomi.

V ušesih imam konstantno prisotnost blagega piskanja, občutek težkih oči, včasih se mi močno zasolzijo (prisoten pekoč občutek ter solzenje kot da bi jokal), ter kratko trajen meglen vid (traja manj kot minuto)

Periodično pa imam tudi občutek, kot da mi bežijo misli oziroma se ne morem skoncentrirati. Občasno je prisotna tudi slabina.

Slab teden pred zgoraj navedenimi simptomi sem se počutil vredu in imel zdravniški pregled (medicina dela), vsi izvidi so bili v mejah normale. Upoštevam dejstvo, da bi bili danes izvidi lahko drugačni.

Krvni sladkor na tešče imam 2.5, tekom dneva mi zraste do 6.

Tlak mi pa niha 120/80 oziroma 130/80. Nihal je tudi Med 110/70 oziroma 140/90.

Ne počutim se depresivnega. Sem izpostavljen “vsakodnevnemu” stresu, ki sicer ni pretiran…včasih čutim tesnobo, vendar ta tudi mine.
Torej mentalno se nekako počutim povprečno.

Hvala za vaš odgovor.
Lp

Kar zadeva ušes, bi bilo lahko kriva tudi težava z izenačevanjem tlaka v ušesih, vnetje sluznice, tudi oči bi se lahko solzile od vnetja, možnih vzrokov pa je še cel kup. Ne bi me presenetilo, če bi dobršen del ostalih simptomov povzročala tesnoba. Jutranji krvni sladkor ste si merili sami ali je to laboratorijska vrednost? Jemljete kakšna zdravila?

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

Glede krvnega sladkorja je vrednost enaka bodisi domačemu in laborotorijskemu izvidu.

Mama je dobila merilec zaradi sladkorne bolezni, zato sem si ga tudi jaz izmeril zgolj iz radovednosti (Nisem sladkosned, pijem zgolj vodo ali občasno pivo za sprostitev, ne solim hrane, itd).

Izenačitev tlaka naredim, kot so nas dedki in babice učili, zamašimo nos in pihnemo. Vendar načeloma mi v tej situaciji ne pomaga.

Osebna zdravnica mi je do aprila na porodniški, zato nekako do takrat odlašam z obiskom.

Mogoče še glede tega, kar nekako sem vedno pozabil povedati pri zdravniku.

Imam tudi občutek kot da imam oteženo dihanje čez nos oziroma z vdihom ne morem napolniti kapacitete pljuč oziroma pri izdihu mi gre ves zrak ven skozi desno nosnico. Če desno zaprem, mi z leve zelo malo zraka uhaja, kot bi bila popolnoma zamašena. Če jo hočem očistiti bodisi z robcem ali prstom, ni efektivno oziroma kot da ni ničesar v nosu. Predvidevam da je globlje oziroma v sinusu?

Kadar sem “zdrav”, se mi na stenah nosnic delajo velikanski “smrklji”, kateri so suhi, gumijasti ter zalenkaste barve.

Star sem 25let, delam v pisarni z občasnim terenskim delom.

Lp

nova
Uredništvo priporoča

To z nosom bi sicer lahko vplivalo tudi na ušesa, možno je vse od vnetja, senenega nahoda, polipov, deformacije nosnega pretina. Zdravnica pa ima zagotovo urejeno nadomescanje in vam ni treba cakati do aprila. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close