Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Razlaga izvida

Razlaga izvida

Spostovani, prosim za razlago izvida.
Hemogram:
Levkociti: 13.1
Hematokrit: 0.504
DKS:
Limfociti: 17.4
Bazofilci: 4.0
Nevtrofilci: 8.74
Monociti: 1.28
Bazofilci: 0.52

S-CRP 71.0
Dobil sem antibiotik Ospamox 1000. Vrocina mi po 3eh dneh jemanja antibiotika ni popolnoma padla. Se vedno jo imam okoli 37.5. Pocutim se zelo slabo, nenormalno se potim, najbolj pa v glavo. Glavobol tudi ne popusti.
Star sem 37 let, nekadilec, fizicno aktiven, normalne telesne teze. Kot otroku so mi zaradi poskodbe odstranili vranico.
Moja zdravnica je zelo redkobesedna, kljub temu da sem sel ponovno na pregled zaradi neizboljsanega pocutja.
Na kaj po vasem mnenju kaze izvid in ali bi moral biti bolj pozoren, ker nimam vranice..
Za odgovor se vam lepo zahvaljujem.

Pozdravljeni, za kolikor toliko uporaben odgovor, bi potreboval podatek, zaradi katere bolezni ste sploh prejeli anntibiotik in seveda stanje pred jemanjem. Izvid sicer govori v prid bakterijski okužbi, ki se zdravi z antibiotiki, v treh dneh praviloma ne pričakujemo popolne ozdravitve, ampak vsaj opazno izboljšanje stanja. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za hiter odgovor. Od sobote sem imel vrocino do 39. Pocutil sem se slabo in se tudi potil ze kaksen teden prej. Zdravnica ni komentirala izvida, je pa med. sestra rekla, da naj bi slo za vnetje zgornjih dihal. Potem pa so tu laiki, ki me strasijo s pljucnico 🙂
Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Pljučnica sodi sicer med spodnja dihala, tudi če bi bila, je zdravljenje večinoma ustrezno, seveda pa tega ne moreva potediti po netu. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close