Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina POVIŠANA S-CK in S-SEČNINA v krvi

POVIŠANA S-CK in S-SEČNINA v krvi

LCHF vegan/ vegetarijanec:
Nekaj vrednosti iz nedavnega hemograma:
* HGB: 138 g/ L;
* B12: 1392 pmol/ L (ref: 138-652);
* S-CK – zvišana;
* S-Sečnina 9.4 mmol/L (ref.: 2.8 – 8.1);
* ostale vrednosti OK.

Torej kako zmanjšati mišični razpad oz. “dušikov odpad”, če je vnos beljakovin okrog 100 gr/ dan oz. 1.3 gr/ kg TT.

Še zmanjšati vnos B?

Oba parametra sta lahko višja poleg visokega vnosa beljakovin, morebitnih prehranakih dopolnil, telesne vadbe… same vrednosti torej ne pomenijo nujno bolezni ali “mišičnega razpada”. Ker ne zdravimo izvidov ampak telo, je vprašanje, če vaše stanje spoloh zahteva ukrepanja, če obstaja dober razlog, ki pojasnjuje izvide. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Ves čas mi je bila jasna manjša bio-razpoložljivost in absorpcija rastlinskih beljakovin, zaradi fitoestrogenov, fitatov in podobnih inhibitorjev absorpcije.
Ker je bil dušikov odpad venomer prisoten, sem sam vedno bolj zmanjševal vnos B, da bi ga zmanjšal in ne obremenjeval ledvic. Vendar se to ni zgodilo.
Iskal sem tudi vzroke v “okvarjenem” mikrobiomu, ki bi onemogočal optimalno absorpcijo.
Ampak, ko sem videl na hemogramu, da imam 1.392 pmol/ L B12, absorpcija in mikrobiom, ne moreta biti vzrok.
Zatorej sva v pogovoru z osebnim zdravnikom, sklenila preizkusiti sledeče:
* povečal bom dnevni vnos beljakovin;
* to bi se tudi moralo odraziti na vrednosti HGB, saj je pomembna komponenta tega tudi beljakovina;
* odpad pa bo itak ostal.

Pa da vidimo…

New Report

Close