Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Holesterol in jemanje tablet

Holesterol in jemanje tablet

Spoštovani,

na vas se obračam s prošnjo po nasvetu glede jemanja tablet za nižanje holesterola.

Stara sem 55 let in se zdravim zaradi aritmije srca. Vsak dan pijem 2 tabeli Rytmonorm (300 mg), 1 tableto Aspirin Protect (100 mg), zvečer še 1 tableto Rytmonorm (150 mg).

V začetku marca so opazili, da imam povišan holestrol – 7,6 (S-holesterol).

Pričela sem s pitjem tablet Biostatine (cca 3 tedne, 2 x 1 tableta na dan). V aprilu se je tako vrednost holesterola znižala na 6 (S-holesterol), S-HDL (1,47), S-LDL (4,10).

Nadaljevala sem s pitjem 1 x 1 tableta na dan. V avgustu so bili izvidi 6,1 (S-holesterol), S-HDL (1,62), S-LDL (3,90).

Zasledila sem, da je pri teh tabletah potrebno narediti premor, zato jih nekaj časa nisem jemala. V oktobru so izvidi pokazali: 6,8 (S-holesterol), S-HDL (1,71) in S-LDL (4,40).

Prosila bi vas za nasvet. Naj nadaljujem z jemanjem tablet Biostatine ali mi lahko predlagate kak drug način s katerim bi znižala vrednost holesterola.

Hvala lepa za odgovor.

Vse dobro,
Marija

Ja vsekakor, predlagam, da obiscete osebnega zdravnika in/ali referenčno ambulanto in si s tem zagotovite ustrezno strokovno obravnavo. Ne vidim pravega smisla, da se lotevate zdravljenja sami z rastlinskimi izvlečki, saj obstaja za tovrstne težave učinkovita terapija. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

hvala za odgovor.

Lep pozdrav,
M

nova
Uredništvo priporoča

Veseljem 🙂

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close