Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Gnojnje žulja pri sladkornem bolniku in borelioza

Gnojnje žulja pri sladkornem bolniku in borelioza

Spoštovani!

Vljudno prosim za mnenje. Oče je sladkorni bolnik in boleha za revmatoidnim artritisom zaradi česa je na bioloških zdravilih. Včasih mora jesti Medrol, sicer pa je Aglurab, Concor, Glukobay in biološka zdravila XELJANZ 5 mg.
Prejšnji teden se mu je na nogi naredil žulj, ki je gnojen in ga kljuka. Šel je k zdravnici in mu je rekla, da mu ne upa ničesar dati, naj ima odprto rano, ravno zaradi bioloških zdravil. Kljub vsemu nas je strah, da ne bi priišo do kakšne zastrupitve ali sepse. Bi moral oče vseeno dobiti kakšno zdravilo?

En mesec nazaj so meni odkrili boreliozo, saj sem imela tipičen rdeč kolobar. Takrat sem se 5 dni zdravila s Summamedom. Sedaj imam še vedno rahlo prisoten kolobar, vendar rjav in zbleden. Je borelioza sedaj pozdravljena ali bi tudi jaz morala nazaj k zdravniku? Krvi mi niso jemali.

Za odgovora se vam iskreno zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.
Andreja

Zdravo Andreja. Kontrola krvi pri boreliozi z obročem ni potrebna, posebno ko po antibiotikih zbledi, kar zadeva žulj pa je odvisno, če gre le za lokalno površinsko vnetje, potem praviloma zadošča toaleta in prevezovanje žulja. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Najlepša hvala!
Andreja

New Report

Close