Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina PAP + Policistični jajčniki + Varikokela = Obup!!!

PAP + Policistični jajčniki + Varikokela = Obup!!!

Vem, da je bilo na to temo že veliko napisanega. S partnerko se že nekaj let trudiva spočeti otroka, pri tem pa imava en kup zapletov.

Pri njej so pred leti odkrili PAP, zdaj pa še poličistične jajčnike. Da cist, ki naj ne bi bile nevarne sploh ne omenjam. Za PAP je bila že operirana pred 3. leti, operacijo za policistične jajčnike, ki so če sem prav razumel v začetni fazi pa še čakava…

No tukaj pa nastopim še jaz. Opravil sem spermiogram in rezultati so bili precej slabi. Diagnoza: Varikokela na desnem modu. Po posvetu z andrologom in urologom, sem se odločil za operacijo, na katero še čakam…

Zanima me koliko možnosti imam, da se mi spermiogram po sami operaciji izboljša? Na spletu sem namreč zasledil, da so možnosti približno 50%. Kakšen je poseg?

Neizmerno si želiva otroka, ampak me skrbi, da bova vsak čas obupala, stara sva namreč 32 in 35.

Hvala!

Zdravo, varikokela predvsem greje modo, ki pa so rada bolj na hladnem in hipotetično se spermiogram sicer lahko izboljša, garancije pa ni, imate dve modi in kup drugih razlogov za tak spermiogram, tako da zgolj najdba varikokele ne pomeni nujno, da je to glavni vzrok težav. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close