Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolečine v prsnem košu

Bolečine v prsnem košu

Pozdravljeni!

Sem študentka stara 20 let. Pred 2 letoma sem bila diagnosticirana z refluksno boleznijo (gerb) in drsno hiatalno hernijo. Obcasno se mi je dogajalo, da sem cutila rahlo bolecino v levem delu prsnega kosa pri srcu in tezko dihanje. Zdravnica me je napotila k kardiologu, kateri je opravil ultrazvok srca. Z srcem je bilo vse ok. Z izvidom sem odsla k njej , dejala je, da je bolecina psihicnega izvora, da sem tesnobna in me je napotila k psihijatru. Predpisali so mi zdravila za depresijo in tesnobo. Ker se mi je zdelo, da ne pomagajo sem jih nehala jemati pred letom dni. Zdravnica mi je za zelodec predpisala Ranital, ki sem ga jemala priblizno 2 mesca, a brez ucinka. Pred enim mescom se je nenadoma pojavilo otezeno dihanje( obcutek, da ne morem do konca vdihnit) in ostra bolecina v levem delu prsnega kosa, okoli srca v vse strani in leva roka. Ko pritisnem na predel kjer boli, zacutim mocnejso bolecino. Sla sem k zdravnici, ki je opravila EKG , izvidi so bili normalni. Dejala je, da je bolecina posledica gerba in kile ter mi predpisala novo zdravilo Controloc 40 mg ter mi napisala napotnico za psihiatra ( zaradi tesnobe). Bolecina je enkrat bolj mila, drugic zelo ostra in pekoca. Tudi dihanje je otezeno in cez cel dan se mi tudi zelo vrti. Bolecina, vrtoglavica(taksna, da ne morem niti voziti avta) in tezko dihanje traja cez cel dan , ne poneha niti za minuto in se vlece ze 1 mesec. Celo noc se zbujam, imam obcutek kot da mi nekaj stiska na prsni kos in zelodec, vcasih dobim taksen obcutek, da se bom zadusila. Res se ze sekiram , ce je kaj hudega narobe z mano. Upam, da sem napisala dovolj razumljivo. Hvala za vas cas in za odgovor.
LP

Pozdravljeni, ce upostevava, da je to zgolj forum in preiskave, ki ste jih opravili, bi tezave pripisal mešanici bolečin zaradi GERB-a, mišičnim bolečin, ki so najpogostejši vzrok zbadanja v prsnem košu, vse ostalo pa bi lahko pojasnila tesnobnost, ki bi lahko povzročala glavnino vaših težav in bi se najprej posvetil temu. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,

Sem nov uporabnik po priporočilu prijatelja.
Moj primer je naslednji.
Po poškodbi noge (prometna)in daljšem bolniškem staležu so se pojavile bolečine v prsih mravljinci in nekakšni eletrični sunki v okolici prsnice in pod levo pazduho.
Izvidi so pokazali da ni pljučna embolija(zaradi gvt), srce in pljuča sta bp. Opravil tudi obremenitveno testiranje a žal na pol zaradi poškodbe noge.
Trenutno jemljem emozul zaradi suma na ulkus oz da zelodec povzroca tezave, ceprav z zelodcem oz v njegovi blizini ni bolecin.
Napadi so se z emozul-om zmanjsali a so postali mocnejši. Zaradi stresnih okoliscine ki jih imam sem mislil da je lahko tudi kaj psihicnega, saj sem ob prihodu na urgenco imel prvic pritisk 210/100. V normalnih situacijah 125-75 stalni.
Osebni zdravnik ne ve kam me poslati, bolecine pa ne odnehajo.
Mi lahko kdo poda info. glede na napisano kaj bi lahko še bilo.
Hvala za vse napotke in v naprej bi se opravicil ce sem nepravilno uporabil forum.
Lp
Oblakin

nova
Uredništvo priporoča

Zdravo, čisto prav ste uporabili forum 😉 Mravljinčenje in “elektriko” v prsnem košu in prstih rok, bi težko povezoval s poškodbo noge, želodcem in seveda tudi ne s pljučno embolijo. Sicer ne dvomim v pravilnost predpisanega emozula ampak dvomim pa v njegov učinek prav na te težave. Prav tako visokih vrednosti krvnega tlaka ne morem neposredno povezovati z opisanimi težavami (vsekakor pa so potrebne resne kontrole, sploh, če je bila meritev pravilna). Tesnobnost oz psiha lahko sproducira skorajda vse žive težave, opis pa sicer najbolj spominja na nevropatske bolečine, torej tiste, ki jih povzroča (moteno) prevajanje po živcih. Kje točno iskati vir bolečin pa je odvisno, kje se pojavljajo natančno (za kar je potreben pregled)
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close