Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Antibiotiki

Antibiotiki

Pozdravljeni,

v ponedeljek sem zacela zdraviti bakterijo Helicobacter pylori z kuro antibiotikov.

Antibiotike ne prenasam dobro, ker mi je konstantno slabo, imam obcasno tresavico, izcedek iz noznice, rahlo povisano temperaturo. Imate kaksen predlog kaj lahko naredim, da omilim stranski ucinek slabosti – ta je namrec najbolj motec?

Bojim se, da ne bom zdrzala 14 dnevne kure. Zanima me ali je kaksno upanje, da opravim 7 dnevno kuro, ki mi jo je pumolog pri katerem sem opravila dihalni test tudi predpisal?

Po koliko dneh je “varno” prekiniti z AB? (sprasujem zaradi morebitnih stranskih ucinkov)

Naj omenim, da sem AB jemala samo 1x – 2x v celem zivljenju.

Hvala za odgovor.

Lp

Pozdravljeni, ob neznosnih stranskih učinkih je seveda možno zdravljenje po drugi shemi oz z drugimi zdravili, pred kakršnim koli samostojnim “ukrepanjem” pa se posvetujte z zdravnikom, ki vam je terapijo predpisal. Sicer ne navajate, kaj so vam predpisali, a pogosta shema zdravljenja vključuje zgolj enotedensko jemanje antibiotikov, naprej pa zgolj zdravil proti Elodcni kislini oz zaviralcev protonske crpallke. Lep pozdatv

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni, ob neznosnih stranskih učinkih je seveda možno zdravljenje po drugi shemi oz z drugimi zdravili, pred kakršnim koli samostojnim “ukrepanjem” pa se posvetujte z zdravnikom, ki vam je terapijo predpisal. Sicer ne navajate, kaj so vam predpisali, a pogosta shema zdravljenja vključuje zgolj enotedensko jemanje antibiotikov, naprej pa zgolj zdravil proti želodcni kislini oz zaviralcev protonske crpallke. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close