Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Čuden občutek v trebuhu

Čuden občutek v trebuhu

Lepo pozdravljeni.
Stara sem 20 let in se zdravim za bazedovko. Težave, ki mi ne dajo miru, so se začele pojavljati pred približno tremi meseci: najprej sem bila zaprta in močno napihnjena – to sem s spremembo prehrane uredila. Ostal pa je čuden občutek v trebuhu, ki pa se pojavlja samo v drugi polovici menstrualnega cikla. Tega občutka ne bi mogla opisati kot bolečine, saj me spodnji del trebuha ne boli, bolj bi bil morda primeren izraz, da me malce tišči, kot da bi nekdo nanj malo pritiskal. Če trebuh potegnem notri pa me malce špikne oz se pritisk malo bolj opazi.
Ta neprijeten občutek ni prisoten konstantno.
Pred dvema letoma sem imela narejen ultrazvok trebuha in MR medenice-vse je bilo bp. Tudi reproduktivni organi so bili v mejah normale. Najbolj me namreč skrbi, da imam kakšno bolezen, ki povzroča neplodnost. Menstruacije imam redne, trajajo 6dni, bolečine pa imam samo prvi dan. Je možno, da gre pri meni za endometriozo? Vnetje jajcnikov? Vnetje maternice?

Zdravnica mi je naredila pregled krvi – kri imam v redu. Najbrz bi se, če bi bilo kaj hujsega to videlo s kakšnim odstopanjem?

Najlepša hvala za odgovor in se opravičujem za tako dolgo vprašanje.

Pozdravljeni.

Laboratorijski pregled lahko pokaže na vnetje v telesu, vendar pa normalen laboratorijski izvid ne more izključiti vnetja jajčnikov, maternice ali endometriozo. Zato svetujem pregled pri ginekologu.
Endometrioza se lahko kaže z bolečinami v trebuhu, bolečinami pri spolnih odnosih in bolečimi menstruacijami. Z ultrazvokom so lahko vidne ciste zaradi endometrioze, ni pa nujno.
Pravite, da vas skrbi morebitna neplodnost. Endometrioza in vnetja rodil lahko povzročajo manjšo plodnost, vendar pa v vašem primeru sploh ne vemo, če imate kakšno od teh bolezni in vam zaenkrat ni potrebno razmišljati o neplodnosti.
LP.

*** Lep pozdrav. Mojca Klančar Dolinar, dr. med., spec. druž. med.

New Report

Close