Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina bolečina v rami

bolečina v rami

Pozdravljeni,

kakih 5 dni nazaj me je začela po malem boleti desna rama. Včeraj dopoldne pa je bolečina ojačala do te mere, da je bila skoraj nevzdržna. Bolečina se je širila od rame po celi desni roki. Zvečer sem potem vzela Naklofen Duo, ki je pomagal do te mere, da bolečino le še malo zaznavam, ne morem pa dvigniti roke nad nivo rame. Stara sem 36 let in nikoli nisem imela poškodbe rame ali roke. Bolečina se mi je tokrat pojavila prvič.

Zanima me ali bi morala k zdravniku tudi če se bolečina ne bo več ojačala oz. če bo sama izginila oz. kdaj če se bo stanje nadaljevalo kot je.

Lep pozdrav

Pozdravljeni.

Se je bolečina začela po večjih obremenitvah, dvigu bremena ali ponavljajočih gibih? Glede poškodbe ste že napisali, da je ni bilo.
Je bolečina ob določenih gibih (opisujete, da ne morete dvigniti nad višino rame – se takrat pojavi bolečina ali gib ni izvedljiv ne glede na bolečino)?
Je bolečina tudi ponoči, v mirovanju, ne glede na položaj okončine?

Če se bolečina pojavlja pri določenih gibih, svetujem en teden protivnetno + protibolečinsko zdravilo za umiritev vnetja (npr. Naklofen duo 2 x 1 kapsulo na dan, bolje po jedi v izogib težavam z želodcem). Hkrati lahko uporabljate za ramo Naklofen gel oz. kremo. Če se težave ne zmanjšujejo, je potreben obisk zdravnika.

LP.

*** Lep pozdrav. Mojca Klančar Dolinar, dr. med., spec. druž. med.

New Report

Close