Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Otekanje ponoci

Otekanje ponoci

Približno pol leta ali morda nekoliko več opažam, da ponoči otekam. Zjutraj se namreč zbudim popolnoma zabuhla v obraz, predvsem okoli oci sem zatecena. Cez dan to potem izzveni. Prav tako se nikoli vec ne zbudim sveza, spocita ampak se pocutim bolj utrujeno kot takrat ko se odpravim spat. Stara sem 29 let, jemljem KT Yasminelle že več let. Kaj bi lahko bilo narobe? Prosim za pomoc.

Pozdravljeni,
potreben bi bil pregled pri zdravniku ter pregled krvi – zlasti ledvičnega delovanja. Otekanje, kot ga opisujete, namreč vidimo tudi pri okvarah ledvic.

*** Lep pozdrav. Mojca Klančar Dolinar, dr. med., spec. druž. med.

Najprej se zahvaljujem za vaš odgovor. Zdaj sem bila se bolj pozorna. Ko se zbudim imam otecene tudi roke, in sicer so vidne taksne “zarezice” kot bi se “zaležala”. Prav tako je to vidno na hrbtu, nekoliko tudi v predelu prsi. Na nogah otekline nisem opazila, morda je tako minimalno. Septembra 2017 sem bila na UZ trebuha, kjer so bile pregledane tudi ledvice. Ali bi na UZ opazilo ce gre za kaj resnejsega? Kaksne krvne teste bi bilo potrebno narediti? Zaradi casovnega pomanjkanja bi zelela test krvi opraviti samoplacnisko. Prosim za pomoc.

nova
Uredništvo priporoča

Ni nujno, da bi UZ trebuha razkril vzrok otekanja ali obolenje ledvic.

Glede ledvičnega delovanja svetujem v laboratoriju pregledati: kreatinin, sečnino, OGF, kalij, natrij.
Lahko opravite tudi AST, ALT, GGT, proteine, TSH, hemogram.
Svetujem tudi merjenje krvnega tlaka.

*** Lep pozdrav. Mojca Klančar Dolinar, dr. med., spec. druž. med.

Pozdravljeni,tudi jaz se zbujam zjutraj otekla okrog oči,imam prav vrecke,ki so včasih tako velike,da ko pogledam navzdol imam občutek da me dol vlece. Tudi jaz sem bila na uz,kjer so ledvice bp. Imam oz zdravim se za visoki pritisk.
Zdravnik,na prošnjo da bi ugotovili zakaj otekam,ne reagira,meni da pač tako je,in da itak oteklina cez dan izgine. To je sicer res,ampak ker delam z ljudmi,imam včasih tudi vprašanja,ces ali je kaj narobe,zakaj sem jokala…. Oteklina včasih kmalu izgine,včasih vztraja tudi do poznega dopoldneva.
Kaj naj storim,prosim za zgoraj omenjene preiskave in vztrajam?

Pozdravljeni, katere “zgoraj omenjene preiskave” imate v mislih?
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Ni nujno, da bi UZ trebuha razkril vzrok otekanja ali obolenje ledvic.

Glede ledvičnega delovanja svetujem v laboratoriju pregledati: kreatinin, sečnino, OGF, kalij, natrij.
Lahko opravite tudi AST, ALT, GGT, proteine, TSH, hemogram.
Svetujem tudi merjenje krvnega tlaka.

New Report

Close