Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Glavoboli

Glavoboli

Pozdravljeni,

stara sem 23 let in pred tednom dni so me začeli mučiti vsakodnevni glavoboli. Najhuje je, da se mi glavobol pojavi, ko se vležem zvečer v posteljo, zato posledično ne morem zaspati. Ko zaspim pa se ponoči zaradi glavobola večkrat prebujam. Tudi zjutraj, ko se zbudim, glavobol še kar traja zato takoj zjutraj vzamem tableto. Ko se glavobol začne, začnem čutiti tudi pritisk za očmi, dobim rahlo povišano temperaturo, ter postanem zelo občutljiva na svetlobo. V družini imamo migrene (mama in teta). Pred dvema letoma sem imela prav tako napade glavobola vsak dan in so trajali tri mesece, ko sem šla k osebni zdravnici, me ni dala na nobene preiskave ampak je rekla, da je verjetno zaradi drže in mi dala list z vajami. Nato sem ugotovila, da so ti glavoboli bili zaradi kontracepcijskih tablet, zato sem jih nehala jemati in glavoboli so izginili. Od takrat sem glavobol imela redko, sedaj pa spet. Je možno, da je glavobol zaradi gripe (čeprav znakov gripe nimam) ali bi lahko bilo kaj resnejšega?

Zaposlena sem v zdravstvu, delam triizmensko delo, za računalnikom nisem veliko. Zaradi slabega spanca, ki ga imam zaradi glavobolov se v službi težje skoncentriram in sem zelo utrujena, zato si tudi želim, da bi glavoboli čimprej izzveneli.

Lp, Tina

Pozdravljeni.

Ob migrenskem glavobolu običajno motita svetloba in hrup; lahko sta prisotna slabost in bruhanje. Svetujem pisanje dnevnika glavobola, da ugotovite sprožilne dejavnike in se jim izogibate, če je le mogoče (stres, nekatere vrste hrane: čokolada, siri, vino,…, hormonske spremembe, izpuščanje obrokov hrane, pitje premalo tekočine).

Omenjate povišano telesno temperaturo – koliko znaša? Zaradi omenjanja povišane temperature in vsakodnevnih glavobolov svetujem pregled pri zdravniku.

LP.

*** Lep pozdrav. Mojca Klančar Dolinar, dr. med., spec. druž. med.

New Report

Close