Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Krvna slika

Krvna slika

Spoštovani,
Pred mesecem se mi je zgodila jutranja omotica z bruhanjem in nevzdržnim glavobolom. Nevrolog na urgenci je diagnosticiral tenzijski glavobol. Po tednu dni se je stanje normaliziralo. 2 tedna za tem me je zgrabil hud išias, ki se traja. Zdravljenje je konzervativno – fth in zdravila, operacija ni potrebna. Ob tem me muči huda zeja- spijem tudi več kot 4 litre vode dnevno. Prilagam trenutni izvid in prosim za vaš komentar. Vrednosti mch in mchc so zadnje pol leta redno rahlo povišane.

Sicer se že kakšno leto zbujam z okorelimi, tudi oteklimi prsti rok in nog in gležnjev, pogosta je utrujenost. Test za revmo je bil negativen, ščitnica pod zgornjo mejo.;

Torej, prosim za komentar pripetega izvida in vaše mnenje o celotnem zapisu.
Stara sem 43 let.

Ne znam prilepiti celega izvida, zato le prepis vrednosti, ki so izven okvirjev ali na meji:
Glukoza 4,16
Crp 8.3
K-sr 11
K HT 37 odstotkov
K Mch 34
K mchc 371
K ch 32
Lkci 10.5
Trombociti 140
Trombokrit 0,14 odstotkov
K prehrani 64,3

Pozdravljeni,

Eno leto trajajoča jutranja okorelost ter otekanje prstov rok in nog ter gležnjev bi lahko kazala na kakšno revmatološko bolezen, zlasti če je jutranja okorelost dolgotrajna – da torej traja kakšno uro, da se razmigate. Napisali ste, da je bil revma test negativen. Če gre za preiskavo revmatoidni faktor, ta ne izključi vseh revmatoloških bolezni, saj ni pozitiven pri vseh. Vnetne parametre imate nizke (CRP in SR), kar tudi ne izključuje eventuelnega revmatološkega dogajanja. Vas opisani sklepi tudi bolijo ali le otekajo?

Tenzijski glavobol najverjetneje ni povezan z ostalimi navedbami. Bolečina v križu je sicer lahko prisotna pri revmatoloških boleznih, vendar pa vaš opis bolečine ne kaže na revmatološki vzrok (pišete, da vas je zagrabil hud išias).
Ali so vzrok za pogosto žejo morda suha usta?

*** Lep pozdrav. Mojca Klančar Dolinar, dr. med., spec. druž. med.

New Report

Close