Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Tezave pod pozduho

Tezave pod pozduho

Pozdravljeni, od novembra imam povecano bezgavko pod levo pazduho. Ne morem reci da boli, imam pa tak neprijeten obcutek zabasanosti in pritiska. Dvakrat sem bila pri osebni zdravnici, ki pa povecane bezgavke sprva sploh ni opazila oz. jo je le stezka zatipala. Najprej je rekla, da ni to nic, potem me je le poslala ba Metelkovo v ambulanto za bolezni dojk. Tam so bezgavko tipali in me poslali na mamografijo, izvid je bp. Tudi krvni izvidi so ok, zato je zdravnica zadevo zakljucila. Rekla je, da ce me se skrbi, naj grem samoplacnisko na UZ. Ker so cene za moj zep kar visoke, se malce odlasam. Bi UZ pokazal kaj vec? Naj prosim tudi za UZ podpazduh oz. ima to sploh smisel? Kaj lahko naredim, obcutek imam, da so se osredotocili na dojke, skrbi pa me, da se mogoce kaj dogaja drugje. Bezgavka se sicer ne veca (vsaj opazno ne) obcutek neugodja pa me zivcira. Zadnje case imam obcutek tope bolecine, ne vem, morda od zivcev:) Mi lahko svetujete, kaj lahko naredim, kam naj se obrnem, ker me to stanje spravlja ob zivce. Hvala in lep pozdrav!

Pozdravljeni.
UZ pazduhe, kjer tipate bezgavko, se mi zdi smiselen. UZ lahko pokaže, ali gre za bezgavko, če jih je več in kakšne oblike so. Povečana bezgavka zaradi vnetja ima namreč drugačen ultrazvočni videz od sumljive bezgavke.
UZ mehkih tkiv – UZ pazduhe se lahko opravi na napotnico ali samoplačniško.

Bezgavka je lahko povečana zaradi kakšnega vnetja v okolici – lahko kakšno vnetje na koži, zamašena in vneta znojnica pazduhe? Če česa podobnega ni, bi svetovala tudi RTG pljuč.

Včasih se zdravnik odloči tudi za punkcijo bezgavke.
LP.

*** Lep pozdrav. Mojca Klančar Dolinar, dr. med., spec. druž. med.

New Report

Close