Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Težave z grlom

Težave z grlom

Spoštovani!
Nekaj tednov me že muči problem, zanima me tudi vaše mnenje.
Nekje okrog novega leta sem pri požiranju začutila nelagodje, kot bi me pač bolelo grlo, ampak samo na levi strani. Ker ni minilo, sem šla najprej k zobozdravnici, ki mi je ravno takrat zaključila zdravljenje sedmice zgoraj levo, ortopan je bil v redu. Čeprav je ta sedmica mrtev zob, pa ga še občasno čutim, zobozdravnica je rekla, da ni to nič nenavadnega, da tudi mrtvi zobje lahko »pobolevajo«. Potem sem odšla k svoji splošni zdravnici, pri pregledu grla ni opazila nič nenavadnega, kolikor splošni zdravnik pač lahko vidi v grlo. Bila je mnenja, da je to možno od refluksa, kajti lani avgusta so mi z gastroskopijo ugotovili hiatalno hernijo. V obdobju, kosem začutila grlo, res že kakšne 4 mesece nisem jemala Nolpaze, pojedla pa veliko sladkega (tako da bi morebiti to lahko bilo povezano). Zato mi je zdravnica dala Nolpazo 40 mg, zdaj je od takrat en mesec, morda je malo bolje, ni pa v redu. Ko pogoltnem slino, začutim na levi strani. Pri požiranju hrane nimam težav.
Trpim pa tudi za generalizirano anksiozno motnjo, bila sem pri psihiatrinji, dala mi je Lyrico, po kateri ni nič bolje. Sem namreč »hipohonder«, pri vsaki stvari pomislim na najhujše (rak ipd.). Tudi brskam po netu. Psihiatrinja je sicer rekla, da si taki ljudje znamo kar sami priklicati bolečine, a mislim, da je tole grlo kar realno.
Naj se čimprej prijavim k ORL zdravniku? Prosim za vaše mnenje. Predvsem mi je čudno, da je ta občutek samo levo.
Najlepša hvala!

Pozdravljeni,
če težave vztrajajo, se oglasite na kontrolo pri vaši zdravnici, da vas ponovno pregleda in se odloči o morebitni napotitvi na ORL.
LP.

*** Lep pozdrav. Mojca Klančar Dolinar, dr. med., spec. druž. med.

Najlepša hvala za odgovor!
Vem, da je po netu to nemogoče, a vseeno – mislite, da je lahko kaj hudega ali bi lahko bilo vnetje kot posledica refluksa? (Nocoj je že ena taka tema). Včasih mi ta občutek hoče sevati v uho.
Bom odšla do zdravnice.

nova
Uredništvo priporoča

Sprašujete, če menim, da je lahko kaj hudega. Na to bi pomislila bolj pri pacientu, ki bi bil dolgoletni kadilec in dolgoletni uživalec alkohola – zlasti žganih pijač.

*** Lep pozdrav. Mojca Klančar Dolinar, dr. med., spec. druž. med.

New Report

Close