Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Snappin hip sindrom

Snappin hip sindrom

Pozdravljeni.

Pred leti so mi postavili diagnozo snapping hip sindrom (preskakovanje mišice preko velikega trohatra).
Med tem je stanje bilo boljše, zadnje mesece pa se je v smislu bolečine spet poslabšalo, najverjetneje zaradi teka, počepov…
Bila sem na ponovnem pregledu v Valdoltri, kjer so mi svetovali telovadbe v blažji obliki.
Glede na to da me poleg omenjenih mišic občasno boli še zadnjica ter v dimljah me zanima ali so bolečine posledica prej omenjene diagnoze? Ali mogoče od telovadbe in teka v smislu dolgotrajnega vnetja (3 mesece)?
Kako pa je z avtoimunimi boleznimi? Pred časom so mi naredili krvno sliko (hematološke preiskave, diferenvoalno krvno sliko in biokemijsje preiskave), pri čemer je bilo vse bp. Krvna slika je bila zaradi drugih preiskav.
V primeru, da bi šlo za kakšno avtoimuno bolezen bi tovrstne preiskave kaj pokazale?

V naprej se zahvaljujem za odgovor.

Fuler

Pozdravljeni,

Vzrok za bolečino v zadnjici in dimljah je lahko tudi drugje. Potreben bi bil pregled, tudi pri katerem gibu se bolečina pojavi in kdaj (po obremenitvi, med obremenitvijo, v mirovanju…). Smiselen bi bil razgovor glede tega z vašim ortopedom.

Na splošno si pri postavljanju diagnoze nekaterih avtoimunih vnetij lahko pomagamo s posebnimi laboratorijskimi preiskavami kri, pri nekaterih pa ne. Laboratorijske preiskave, ki ste jih opravili (hemogram, diferencilna krvna slika, biokemija) lahko pokažejo vnetno dogajanje (ne vedno), ne morejo pa potrditi ali izključiti avtoimunega vnetja.

LP.

*** Lep pozdrav. Mojca Klančar Dolinar, dr. med., spec. druž. med.

New Report

Close