Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Prenos zdravstvenega kartona

Prenos zdravstvenega kartona

Pozdravljeni, imam problem, kajti moja nekdanja zdravnica ne želi posredovati mojega zdravstvenega kartona mojemu novemu izbranemu zdravniku v Nemčijo, kljub mojemu vztrajanju (zadnjih 6 mesecev). Na začetku so mi parkrat rekli, da je poslan, sedaj pa niti ne odgovorijo na email. Zdravniku so pred 2 mesecema poslali le izpisek obravnav, na katerih pa je tu pa tam razvidna diagnoza za zadnjih 5 let (ne pa vsi izvidi in diagnoze od rojstva). Pravtako ne želijo poslati meni fotokopij zdravstvenega kartona/izvidov (na moje stroške). Na koga se lahko obrnem v tem primeru? Oziroma kaj še lahko storim razen vztrajnega pisanja emaila. V Slovenijo grem komaj maja, ampak svoj karton bi zelela ze prej prenesti.
Pravtako gre moja nekdanja zdravnica kmalu v pokoj in me zanima, kdo bo hranil moj zdravstven karton od meseca aprila naprej. Bo le ta še vedno hranjen v ordinaciji/zdravstvenem domu? Ali bo potem prepozno za prenos kartona, ker bo uničen?

Pozdravljeni.
Ob menjavi zdravnika si zdravstveno kartoteko navadno izmenjata zdravnika (preko kurirja, priporočene pošte). Pacientu se kartoteka ne more dati v roke za prenašanje. Pacient ima pravico do vpogleda ali prepisa zapisov v kartoteki. Lahko tudi dobi kopijo vsebine zdravstvenega kartona in kopijo izvidov (kopiranje izvede izvajalec zdravstvenih storitev običajno na stroške pacienta). Ob zaprosilu za vpogled ali kopijo zdravstvene dokumentacije je potrebno dokazati istovetnost z osebnim dokumentom. Ob pošiljanju kartoteke drugemu zdravniku pa je poleg dokaza o istovetnosti potrebna vaša pisna izjava o želji za prenos.
Ob upokojitvi zdravnika/zdravnice se kartoteke prenesejo k novemu zdravniku/zdravnici ali pa gredo v zdravstveni arhiv.

*** Lep pozdrav. Mojca Klančar Dolinar, dr. med., spec. druž. med.

New Report

Close