Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Različni rezultati HIV testa

Različni rezultati HIV testa

Pozdravljeni,

60 dni po nezaščitenem spolnem odnosu (moški z žensko, vaginalno) sem izvedel HIV test in dobil naslednji rezultat:

a) HIV COMBO- Test (1/2/0- Ab+p24- Ag): reactive
b) HIV 1/2-westernblot: negative

COMBO test je torej bil pozitiven (reaktiven), Western Blot pa negativen.

Nato sem okvirno 72 dni po nezaščitenem odnosu oddal kri še za HIV-1 RNA PCR test, ki je bil negativen.

Ali je smiselno, da se testiram ponovno, ali pa so ti rezultati dovolj, zanesljivi, da dodatni testi niso potrebni? Hvala!

Pozdravljeni,

svetujem, da za bolj natančen odgovor vaše vprašanje zastavite infektologu ali na Inštitutu za mikrobiologijo in imunologijo, kjer opravljajo testiranje. Zdravnik vam ob testiranju razloži postopek testiranja in pomen rezultatov.

Načeloma se najprej opravlja presejalno testiranje z dvema različnima testoma. V primeru reaktivnosti (tudi pri vas) se takoj opravi potrditveno testiranje (vaše je bilo negativno).

Dokazovanje protiteles je potrebno ponoviti čez 3 -6 mesecev (zaradi diagnostičnega okna – v 3 mesecih se pojavijo protitelesa pri >95% okuženih, po 6 mesecih pa pri >99% okuženih).

*** Lep pozdrav. Mojca Klančar Dolinar, dr. med., spec. druž. med.

New Report

Close